Nápoj z mladého jačmeňa má očistné účinky.

Ľudské telo sa skladá približne z mnoho biliónov buniek. Každá bunka, rovnako ako celý organizmus potrebuje hodnotnú stravu a dokonalé vylučovanie. Mladý jačmeň bunkám dodáva energiu a súčasne prečisťuje. Čistením a zásobovaním organizmu si znižujeme biologický vek, ktorý narozdiel od veku chronologického, nie je definovaný dátumom narodenia, ale skutočným opotrebovaním organizmu. Aj sami iste poznáte príklad, keď jeden štyridsaťročný človek vyzerá a cíti sa na 30, zatiaľ čo iný štyridsiatnik vyzerá na 50 a cíti sa na 100. To je reálny biologický vek.
 
Nápoj z mladého jačmeňa posilňuje náš imunitný systém, dáva nášmu imunitnému systému široké spektrum živín a odburáva z tela toxíny, alergény, čo následne upravuje prípadné poruchy funkcie imunity.
 
Mladý jačmeň je vysoko enzymaticky aktívny, obsahuje veľké množstvo jedinečného enzýmu superoxiddismutáza (SOD), ktorý je účinným likvidátorom voľných radikálov a chráni pred vznikom rakoviny.
 
Šťava z mladého jačmeňa je zásadotvorná, regulácia zásaditosti upravuje tiež prechod cukrov cez črevné steny a tým sa postupne normalizuje hladina cukrov v krvi.
 
Mladý jačmeň má vysokú antioxidačnú aktivitu, obsahuje jedinečný antioxidant 2"-0-Glykosyl isovitexin, ktorý disponuje oveľa väčšou antioxidačnou aktivitou ako alfa tokoferol – vitamín E.
 
Obsah chlorofylu pôsobí očistne a protizápalovo na črevá a môže pomocť ľuďom trpiacim chronickým zápalom čriev – Crohnovou chorobou.