Zdravotné účinky.
 
V medicíne sa chlorofyl používa ako protizápalový prostriedok a deodorant. Ústne vody, žuvačky, zubné pasty, deodoranty obsahujú chlorofyl pre schopnosť odstraňovať pachy. Vnútorne užívaná chlorella má silné detoxifikačné účinky, je schopná viazať a vylúčiť z tela dioxíny a ťažké kovy. Užívanie chlorelly plní funkciu bunkovej hygieny.
 
Chlorella nepracuje len ako probiotikum, ale pôsobí i antibakteriálne. Obsahuje látku nazývanú chlorellín, ktorá je prírodným antibiotikom. Podobne antibioticky pôsobia v cesnaku látky allicín a ajoen. Na rozdiel od chemických antibiotík pôsobí chlorellín len proti patogénnym organizmom bez poškodenia tráviacej mikroflóry.
 
Chlorella obsahuje aminokyselinu tryptofán, z ktorej sa tvorí serotonín, hormón radosti a šťastia. Pokles hladiny serotonínu spôsobuje depresiu a únavu. Večer telo premieňa serotonín na melatonín a preto ľahšie zaspávame. Je to pozoruhodná zhoda vedy a intuície.

Veľmi účinnou zložkou chlorelly je rastový faktor CGF (Chlorella´s Growth Factor – rastový faktor chlorelly). CGF má výrazný omladzujúci a posilňujúci efekt. Pôsobí silne "prebioticky", tzn. zvyšuje rýchlosť rastu i kvalitu života črevnej i vaginálnej mikroflóry. CGF až 4x urýchľuje rast črevnej mikroflóry. Prebiotiká sú dôležitejšie než probiotiká samotné, pretože upravujú prostredie, v ktorom mikroflóra žije. Užívaním chlorelly vytvárame podmienky pre rast prospešných bakteriálnych kultúr, ktoré nás chránia pred civilizačnými ochoreniami, napríklad pred pliesňami.
 
Vysoký obsah vlákniny a obsah nenasýtených mastných kyselín v chlorelle pôsobí na znižovanie hladiny cholesterolu mechanizmom zvýšeného vylučovania stolicou a zároveň vplyvom nenasýtených mastných kyselín na metabolizmus tukov. Tieto účinky následne pôsobia ochranne pred srdcovocievnymi ochoreniami.
 
Pre vysoký obsah dobre vstrebateľného železa je chlorella vhodným prirodzeným zdrojom železa pre ženy s pravidelnou menštruáciou alebo pri všetkých stavoch súvisiacich s nedostatkom železa.
 
Chlorella posilňuje imunitu komplexným pôsobením. Vytvára nepriateľské prostredie pre patogénne mikroorganizmy a priaznivé prostredie pre organizmy telu prospešné. Vďaka čisteniu naštartuje obranné mechanizmy.
 
Súhrn účinkov chlorelly na zdravie
– Detoxifikuje organizmus
– Omladzuje, vitalizuje bunky
– Chráni srdce a cievy znížením hladiny cholesterolu
– Pôsobí zásadotvorne
– Stimuluje rast a vývoj detí
– Pomáha diabetikom
– Pôsobí proti stresu
– Zvyšuje imunitu
– Prebiotický účinok podporuje trávenie
– Pôsobí preventívne proti rakovine
– Zmierňuje zápaly, hojí vredy