Výživové vlastnosti chlorelly
 
Chlorella je bohatým zdrojom živín. Obsahuje 60-70% bielkovín, 8% vlákniny, 2% oligo- a polysacharidov, 2-3,5% chlorofylu, karotenoidné farbivá, 10% tukov s obsahom esenciálnych mastných kyselín, vitamíny, kyselinu listovú, minerálne látky, 1% draslíka a 0,15% železa. Je najbohatším potravinovým zdrojom chlorofylu.

Prirodzený zdroj železa
 
Pre vysoký obsah dobre vstrebateľného železa je chlorella najvhodnejším prirodzeným zdrojom železa.
Užívanie chlorelly je prirodzeným doplnokom železa pre ženy s pravidelnou menštruáciou alebo pri všetkých stavoch súvisiacich s nedostatkom železa. Užívanie chlorelly pri nedostatku železa je výhodnejšie ako užívanie syntetických prípravkov s obsahom železa. Z dôvodu horšej vstrebateľnosti syntetických foriem železa je nutné podávať vyššie dávky, čo ale často spôsobuje tráviace ťažkosti. Železo obsiahnuté v chlorelle má vysokú vstrebateľnosť a nespôsobuje tráviace ťažkosti.
 
Detoxifikácia tela
 
Chlorella je najbohatším prirodzeným zdrojom chlorofylu. Vnútorne užívaná chlorella má silné detoxifikačné účinky. Chlorofyl je schopný viazať a vylúčiť z tela dioxíny a ťažké kovy. Užívanie chlorelly plní funkciu  črevnej očisty a bunkovej hygieny. Očistné účinky sú využiteľné v liečbe atopických ekzémov kože. Kumulácia rôznych škodlivým v tele prispieva k rozvoju alergických a ekzémových ochorení.
 
Obnova, regenerácia buniek
 
Vysoký, až 70% obsah bielkovín je zdrojom pre regeneráciu buniek. Veľmi účinnou zložkou chlorelly je takzvaný rastový faktor CGF (Chlorella´s Growth Factor – rastový faktor chlorelly).  Sú to vlastne rozložené nukleotidy bunkových jadier chlorelly. "Rastový faktor" má podporný účinok na obnovu nukleových kyselín jadier buniek, podporu delenia buniek a tým aj možný omladzujúci a posilňujúci efekt.  
 
Podpora rastu a chuti do jedla u detí
 
Vysoký obsah širokého spektra aminokyselín a nukleotidov – až 70% hmotnosti chlorelly je vhodný pre podporu a urýchlenie rastu detí. Zo skúseností s podávania chlorelly deťom možno odporúčat podávanie chlorelly spolu s rybím tukom pri nechutenstve, zaostávajúcom raste a celkovej telesnej slabosti.
 
Ochrana očí a kože pred účinkami UV-žiarenia
 
Vysoký obsah karotenoidov, luteínu a zeaxantínu má veľký význam vo výžive očnej sietnice zameranej na zachovanie ostrosti zraku vo vyššom veku. Príjem uvedených látok súčasne zvyšuje ochranu  očí a kože pred škodlivým pôsobením UV-žiarenia.
Priaznivý vplyv na vyprázdňovanie
 
Vysoký obsah vlákniny v chlorelle uľahčuje pasáž čriev, tým pôsobí na  zrýchlenie vylučovania toxických látok  z tela. Tieto účinky prispievajú k prevencii pred rakovinou hrubého čreva.
 
Posilnenie rastu vlasov, nechtov a regenerácia pokožky
 
Vysoký obsah provitamínu vitamínu A, vitamínu B-12 a kyseliny listovej spolu so širokým spektrom bielkovín a nukleotidov pôsobí stimulačne pri oslabenom raste alebo vypadávaní vlasov, pomáha pri lámavosti nechtov. Užívanie chlorelly môže pomôcť vyživeniu a rýchlejšej regenerácii pokožky, obnove mladistvého a sviežeho vzhľadu pokožky.