Chlorella vo výžive očnej sietnice
Dobrý zrak a ostré videnie je potrebné neustále chrániť. S pribúdajúcim vekom sa hromadia škodlivé vplyvy pôsobiace na oči – UV-žiarenie, pôsobenie voľných radikálov, hromadenie toxických látok, pribúdajúce ochorenia. Navyše sa s vekom tiež znižuje schopnosť organizmu získavať dostatočné množstvo živín zo stravy. Výberom vhodných špeciálnych výživových doplnkov môžeme napomôcť zachovaniu kvality zraku.
 
Vysoký obsah karotenoidov, luteínu a zeaxantínu má veľký význam vo výžive očnej sietnice zameranej prevenciu degenerácie žltej škvrny podmienenej vekom a na zachovanie ostrosti zraku vo vyššom veku.
Príjem karotenoidných farbív súčasne zvyšuje ochranu očí pred škodlivým pôsobením UV-žiarenia. Chlorela je prirodzeným výživovým doplnkom poskytujúcim ochranu očí tiež pre ľudí vystavených zvýšeným dávkam UV-žiarenia.
 
Chlorella je prirodzeným a biologicky vysoko využiteľným zdrojom živín, obsahujúcim nielen karotenoidné farbivá ale aj celé spektrum vitamínov, minerálov a esenciálne aminokyseliny.
 
Pozor však na kumuláciu železa pri dlhodobom užívaní, nadbytok železa môže urýchľovať voľné radikálové reakcie a degeneratívne stárnutie zraku. Odporúča sa striedať užívanie chlorelly s inými zdrojmi karotenoidov a vitamínov.