Diskusia funkčné potraviny

Nachádzate sa v sekcii diskusného fóra Praktické využitie funkčných potravín, vitamínov a doplnkov výživy.

Môžete si pozriet aj fórum z našej starej webstránky tu, ale pridať nový komentár môžete dole pod týmto článkom.

Pre pridanie diskusného príspevku (komentára k článku) je potrebné byť prihlásený, prvýkrát je treba sa zaregistrovať. Link na prihlásenie (po kliku nan sa zobrazi prihlasovacia tabulka, a ak ešte nie ste zaregistrovaný, tak pod tabuľkou je link na Registráciu) –  nájdete na stránke pri každom článku, kde chcete prispieť komentárom (v obidvoch sekciách Diskusného fóra).
 
Po registrácii nám príde email, na základe ktorého Vám registráciu schválime a môžete sa prihlásit kliknutím na link vo Vašom emaili.
Po prihlásení už môžete pridávať komentáre, postrehy k článkom, ktoré Vás zaujali, prípadne sa pýtať, vymieňať si skúsenosti, postrehy..

Kvôli prehľadnosti prosím uveďte v prvom riadku výstižný názov svojho príspevku, ďakujeme.

Vaša Nutraceutica

7 komentárov

 1. Silvia

  Tehotenstvo a olej z trescej pecene

  Dobry den, prosim o info, ci je v tehotenstve v zimnom obdobi vhodny aj olej z trescej pecene. Nehrozi pri nom riziko predavkovania vitaminom A? Su jeho davky vitaminu D v tehotenstve postacujuce? Dakujem. 


  1. Olej z treščej pečene je vhodný aj počas tehotenstva za dodržania maximálnej dennej dávky 5ml. Dávka vitamínu D (500 I.U) obsiahnutá v 5 ml produktu nemusí byť dostačujúca v prípade nízkej hladiny v sére pod 30 ng/l. V takomto prípade je lepšie zvoliť produkt OMEGA-3 HP UltraD, ktorý obsahuje 1000 I.U. vitamínu D v 2,5ml a zároveň neobsahuje žiaden vitamín A. Čiže dávkovo je flexibilnejší, výdatnejší a bez rizika prevýšenia limitu vitamínu A, nakoľko neobsahuje vitamín A.

 2. Silvia

  Tehotenstvo a rybie oleje

  Dobry den, zaujimalo by ma, ci su v tehotenstve vhodne a prospesne rybie oleje. Ak ano, ktory je najvhodnejsi na obdobie od oktobra do aprila. Tehotna mala v minulosti hypertyreozu s autoimunitnym postihnutim a uzlikom v laloku stitnej zlazy, mala odporucene vyhybat sa jodu vo zvysenej miere. Dnes su hodnoty stitnej zlazy v poriadku, uzlik vsak ostal dodnes. Dakujem. Silvia


  1. Dobrý deň, rybie oleje  a ich zložky omega-3: EPA a DHA sú esenciálne, prispievajú k vývoju nervového systému, k normálnej funkcii imunity, znižujú riziko predčasného pôrodu a zlepšujú celkové  prospievanie dieťaťa. V potrave sú nedostatkové. Najvhodnejší v letnom období je rybí olej natural. V prípade nedostatku jódu alebo diagnostikovaných ochoreniach štítnej žľazy je vhodnejší olej doplnený o organicky viazaný jód. Tým predídete post tehotenskej hypotyreóze z dôvodu vyčerpania zásob jódu. V zimnom období obvykle vzniká aj deficit vitamínu D, vtedy je vhodný produkt Ultra D v dávke 5ml denne. Prípadne kombinovať 1balenie HP+I s jódom /balenie vystačí na približne 1,5 mesiaca/ a potom 1 balenie UltraD.

   1. Silvia

    Dakujem Vam za odpoved. Podla Vasej odpovede predpokladam, ze olej z trescej pecene, nad ktorym som najprv uvazovala, v zimnom obdobi v tehotenstve asi teda nie je vhodny. Hrozi pri nom riziko predavkovania vitaminom A alebo jeho davky vitaminu D su v tehotenstve nepostacujuce? 


  1. Ryby sa spracovávajú primárne varením aby sa oddelil telesný tuk od mäsa. Potom sa oddelí tuková zložka a ďalej sa fyzikálnymi metódami čistí. Všetky procesy sú za neprístupu vzduchu, pod ochrannou atmosférou dusíka, prípadne za zníženého tlaku čo znižuje bod varu. Presné technologické teploty spracovania nepoznám, výrobca Lysi ich neposkytol. Kvalita je na výstupe kontrolovaná stanovením oxidačného čísla, ktoré musí zodpovedať prakticky nulovej oxidácii alebo rozkladu mastných kyselín. Analytické certifikáty nájdete na našej stránke.

Pridaj komentár