Nachádzate sa v sekcii diskusného fóra Prevencia a liečba ochorení s využitím funkčných potravín a doplnkov výživy.

Nachádza sa tu fórum z našej starej webstránky, pridať novy komentár (otázku, postreh) môžete dole pod článkami nového diskusného fóra rozdeleného tiež do dvoch sekcií: Diskusia funkčné potraviny a Diskusia ochorenia. Pred pridaním komentára je potrebné sa zaregistrovať, a po schválení Vašej registrácie už môžete po prihlásení pridávať svoje komentáre, postrehy, otázky.

otazka | Tatiana | 11. 9. 2015 8:52

Dobry den, pouzivam pre dieta olej omega 3 pomarancovy, na obale je napisane po otvoreni spotrebovat do 3 mesiacov, mala ma 3 roky berie 1kl ale este mame pol flasky, mam to vyhodit alebo to moze konzumovat dalej?…Uskladnujem to v chladnicke…dakujem za odpoved…

odpoveď | NTC | 11. 9. 2015 10:47

Odporúcam nepoužívat po 3 mesiacoch, olej neobsahuje prídavné antioxidanty predlžujúce trvantivost a zvyšujúce odolnost voci oxidácii. Riešením je urýchlenie spotreby tým že olej beriete spolocne viacerí alebo po prvom otvorení originál balenia preliat cast obsahu do menšej flaše naplnenej do plna aby zostalo minimum vzduchu vo flaši a takto odložit do chladnicky na neskoršiu spotrebu.

Elena Slovenčáková | 10. 9. 2015 16:05

Dobrý den, od roku 2013 mám s urcitým odstupom vysoké crp (trojciferné), mám pritom teplotu od 35,5 do 37,0, niekedy 38,0 spojené s triaškou – zimnicou, bolest kostí a klbov. Úlava nastane po užití Ibalginu 400 mg. Aj ambulantne, aj pocas hospitalizácie na internom odd. (2x) to bolo prekryté antibiotikami – 3 druhy, alebo 2 druhy súcasne. Zápalové parametre sa vždy upravili, ale pecenové testy zlé. Teraz v auguste opät tento problém, avšak nemám to prekryté antibiotikami, pretože jedna zlatá pani doktorka skonštatovala, že to nie je schodná cesta a nateraz som už absolvovala niektoré vyšetrenia, na niektoré som len objednaná. Zatial sa nic nepotvrdilo (bola som na gynekológii, nefrológii,ORL,vyšetrenie criev CT. Zatial nemám ešte výsledky z infektológie, RTG zuby. Objednaná som na endokrinologiu, plúcne, kardiológiu, reumatológiu. Je to hrôza. Cítim sa slabá. Hocikedy mám pocit zvýšenej teploty, ale mám len 35,5. Pri fyzickej zátaži, stací upratovanie a pod. sa nieže potím, ale zacne sa zo mna doslovne "valit" voda. Musím sa prezliekat aj viac krát. Takto chodím aj do práce. Neviem však co bude, ak sa nikde nic nepotvrdí a ak "ustojím" všetky tie návštevy lekárov a neskoncím na psychiatrii. Ak viete prosím, poradte, ako by som mala postupovat. Dakujem a pozdravuje Vás ES

borelioza | marekol | 16. 9. 2015 22:34

Dobrý vecer, zaujal ma Váš prípad, nakolko som absolvovala tieto všetky vyšetrenia s negat. výsledkom. Lekári ma posielali na psychiatriu. Nakoniec som bola nútená zaplatit testy /súkromne/ u infektologa. Bola mi zistená lymská borelioza. Bola som preliecená antibiotikami, niekolko mesiacov. Zlepšenie ciastocné. S pozdravom

NTC | 10. 9. 2015 21:30

Podla príznakov ktoré opisujete sa môže jednat o chronickú infekciu cystickými L-formami baktérií a nie je vylúcená aj crevná kandidóza. Z toho vyplýva únavový syndróm a prechodne opakované zvýšenie teploty. Je to vážny stav a odporúcam osobne konzultovat v poradenskom centre. Základné predbežné opatrenia: zabezpecit vit D 2000 U.I denne na základnú funkcnost imunity /Rybí olej Omega-3 HP Ultra D 1x5ml/, výrazne obmedzit cukry a škroby, nekombinovat mäso a škrobové prílohy, vyhýbat sa doplnkom železa a Chlorelle, proti únave Koenzým Q10 60-120mg denne spolu s tucným jedlom (súcasne vhodné aj s rybím olejom). Na detoxifikáciu pecene Turmerix kapsle 3 denne a extrakt z Pestreca mariánskeho – býva vo forme tabliet.

eni | ENI | 23. 9. 2015 10:43

Pozor na ten pestrec, mne spôsobujú tabletky z neho arytmiu srdca, ciže som vyhodila zbytocne peniaze

Rybi olej Omega-3+HP+I-natural | Dominika | 16. 8. 2015 15:37

Dobry den, chcela by som sa poradit rybi olej omega3+HP+I uzivam uz 10 mesiacov, mala som problemy so znizenou funkciou stitnej zlazy uzivala som Euthyrox 35, no po dvoch mesiacoch uzivanie rybieho oleja moje vysledky boli uplne vporiadku lieky uz neuzivam 8 mesiacov vysledky z krvi mi vysli stale vporiadku ako keby moja stitna zlaza sa rozbehla, no a teraz tyzden dopredu som zistila ze som tehotna a na tom oleji pise ze v tehotenstve sa neodporuca uzivat. Teraz ho uz neuzivam cely ten tyzden a o 3 dni idem k lekarke so stitnou na krv aj oznamit jej moje tehotenstvo, a tak neviem ci mam zacat uzivat nejaky iny jod napriklad kelp alebo porozpravat sa s lekarkou a pockat ake budu potom vysledky. Poradte mi prosim ako je to stym olejom ci ho smiem uzivat alebo hladat inu nahradu alebo co by ste mi poradili. Velmi pekne dakujem za odpoved.

odpoveď | NTC | 17. 8. 2015 7:39

Kontraindikácia na etikete HP+I pocas tehotenstva je z dôvodu že nebola uskutocnená klinická štúdia, olej môžete užívat dalej, dokonca v tehotenstve sa zvyšuje minimálna potreba jódu na 250 mcg/den, ktorú je potrebné zabezpecit aby nevznikla posttehotenská hypotyreóza – vycerpanie zásob jódu a zlyhávanie funkcie z dôvodu nedostatku jódu.

Miriam | 24. 7. 2015 18:08

Dobry den, moja 4rocna dcerka ma zapachajucu hnacku s hlienami. Mame doma horku tekvicku, ale na sacku je upozornenie, ze caj nesmu uzivat deti. Smectu mi vypluva, viete mi poradit?? Dakujem za odpoved

odpoveď | NTC | 1. 8. 2015 15:50

Nasadit silné viackmenové probiotiká, nalacno zapit vodou, dávku zvolit vyššiu ako je bežne uvedená na obale doplnku. Dobré skúsenosti máme s prípravkom Swiss laktobacily 5. Dávka 3×2 kapsule až do úpravy stavu.

oko | Kaťa | 6. 7. 2015 18:41

Pekný den, má autoimunitné ochorenie š.ž. a znížená funkcia. Môj terajší dlhodobý problém je, že sa mi nedarí schudnút, ale podstatne co ma trápi najviac je bolest a opuch horného viecka….raz je to lepšie raz horšie, tak neviem co by som mohla užívat na odstránenie tohto problému. Dakujem.

Barbi | 29. 6. 2015 16:49

Dobrý den. Zhruba pred 2 rokmi mi bola zistená znížená cinnost štítnej žlazy. Bolo to zhodnotené ako subklinická hypotyreóza zatial bez medikamentóznej liecby. 3 mesiace som užívala Rybí olej 3-HP+I, ktorý mi pomohol a hodnoty TSH sa mi zlepšili. Potom som sa rozhodla preventívne užívat KELP v tabletkovej podobe (bolo to 2 mesiace užívania), ale nejakým nedopatrením som si nevšimla, že obsahuje 300 % dennej dávky jódu, z coho sa mi hodnoty TSH dost zhoršili a lekárka mi nasadila Euthyrox 50 ug. Tabletky som užívala 1 rok a hodnoty TSH mi ukazovali normu. Zacala som znovu pit rybí olej s jódom (cca 6 mesiacov), dennú dávku hormónov som postupne znižovala na polovicu až som ich po 4 mesiacoch vysadila a pila som len olej. Bola som prekvapená, ked som na kontrole nevidela žiadne zlepšenie. Nerozumiem tomu. Nehovorím, že sa stravujem zdravo, ale polotovary, mlieko, sóju, údeniny a mnohé iné veci nedám do úst. Som stresový typ a mám laktózovú intoleranciu. Nemá to s tým nejaký výrazný súvis? Neviem, ako mám postupovat, myslela som, že už po case budem môct dávku liekov znížit. Takisto sa snažím raz rocne užívat Aloe vera gel na precistenie organizmu. Prosím poradte.

tumor mozgoveho kmena | marika26 | 25. 6. 2015 5:25

Dobry den,pred dvomi tyzdnami mojmu 6-rocnemu synovi zistili Pontinni gliom na mozg.kmeni.O 5dni nam zacina radioterapia.Chcem sa spytat ci mu mozem preventivne davat ryby olej s org.viazanym jodom alebo nieco ine mi oporucate..dakujem za odp.

odpoveď | NTC | 25. 6. 2015 7:31

Odporúca sa vitamín D3 2000 jednotiek denne na stimuláciu imunity, ak chcete v rybom oleji OMEGA-3 HP UltraD je súcasne vitamím D3 a zároven rybí olej. Dávka 5 ml denne. Jód je odporúcaný z hladiska apoptózy rakovinových buniek, avšak pri uvedenom diagnostikovanom ochorení je potrebné íst do dávok podstatne odlišných od základnej prevencie, odporúcal by som podávanie molekulového jódu. Je potrebné osobne rekonzultovat v poradenskom centre v Nitre. V rámci diéty obmedzit cukry a škroby, prejst na nízkosacharidovú diétu.

lenka-smejo | 27. 4. 2015 19:54

Dobrý den, prosím Vás o radu: mám 4-rocného synceka, ktorý má mononukleózu. Diagnostikovali mu ju asi pred 2 mesiacmi a mal len zdurené mandle, ale teraz už má aj bielo zelený povlak na mandli a bolesti brucha. Lekárka mi povedala, že máme len cakat, kým to prejde. Avšak pred pár dnami mu diagnostikovali aj lymfocitózu. Mám strach, nakolko sa to ešte zhoršilo a nikto mi nevie poradit. cítala som o topoli ciernom, ale ked som sa nan opýtala v lekárni, pozerali na mna ako keby o nom prvýkrát poculi. Prosím, poradte mi. Nechcem, aby mal celý život problémy so zdravím. Vopred velmi pekne dakujem.

odpoveď | NTC | 28. 4. 2015 20:15

Vírusová infekcia môže zaprícinit prechodne zvýšené lymfocyty, je to fyziologická reakcia. Pre rýchlejšie prekonanie ochorenia odporúcam olej z trešcej pecene 1 cajovú lyžicku / vitamín A a D/ oba stimulujú protivírusovú imunitu, ácko diferencuje imunitné bunky, k tomu doplnit extra vitamín D prípravkom OMEGA-3 UltraD dávkou 1 kávová lyžicka (cca 800 I.U.), nakolko v trešcej peceni je dávka décka nedostacujúca (250 I.U). Imunitu podporit zároven aj probiotikami najlepšie 5-kmenové Swiss nalacno zapit dostatkom tekutiny.

vaskulitída | Dzidzi | 24. 4. 2015 9:44

Pekný den prajem, mám už 10 rokov diagnostikovanú vaskulitídu lymphocistickú, co sa prejavuje vyrážky po tele. Chcela by som skúsit biologickú liecbu, ale neviem, co by mohlo pomôct. Užívala som už aj Prednison, ale nerada by som sa k tejto liecbe vrátila. Dakujem za každú radu.

odpoveď | NTC | 25. 4. 2015 21:13

Pouvažujte nad možnostou zbavit sa možnej intracelulárnej infekcie ako príciny ochorenia. Žial nie je to možné riešit 1 vetou v diskusnom fóre. Viac v poradenskom centre funkcnej výživy v Nitre.

Tana | 16. 4. 2015 0:08

Dobry, mam 25 rokov,chcem sa spytat co je dobre s alternativnej mediciny na reumu? Alebo aspon utisenie bolesti?tiez sa snazime otehotniet a nedari sa. Dakujem

príčinná liečba reumy | NTC | 16. 4. 2015 21:22

Prosím prejdite si clánky v sekcii reuma: https://www.nutraceutica.sk/sk/nutraceutika_pri_ochoreniach/reumatoidna_artritida/omega_3_proti_zapalu.aspx V skratke: omega-3, enzýmy, diéta – maximálne obmedzit cukry, nakolko RA je sprevádzaná intracelulárnou infekciou. Žiadne železo.

vlado | 18. 3. 2015 21:05

Dobry den,chcel by som sa spytat na autoimunne ochorenie sjongrenov syndrom. Mam 30 a asi pred rokom ma zacala palit hradza,presiel som vsetky mozne vysetrenia a zistili mi,ze mam zvyseny reumatoidny faktor a tak to v NURCHU uzavreli ako sjengrenov syndrom.Prosim o radu. Dakujem.

odpoveď | NTC | 16. 4. 2015 21:24

Toto je na konzultáciu, neviem poradit 1 vetou navyše nepoznám viac informácií o Vašej anamnéze.

Zlatka | Zlatka | 15. 3. 2015 22:03

Dobrý den,dcérke 5 rocnej boli zistené na magnetickej rezonancii mnohopocetné hamartomy mozgu,lézie v mozgovom kmeni.Povodne sme riešili opuch v oblasti sanky co sa ukázalo ako chronický zapal po biopsii.No predbežná diagnoza zatial geneticky nepotvrdená je NF1.Na tele škvrnky,mierne rozšírení ocní nerv.Zatial je len sledovana o pol roka znova MR .Podavam jej Reishi od MRL 500 mg trikrat denne po odporucení lekárky a chcem sa spýtat na omega3 mastné kyseliny s organicky viazaním jodom.Može jej to pomoct a v akých davkach jej to podavat.Je to možné skombinovat aj s tým Reishi?Dakujem velmi velmi za odpoved a pomoc.

Odpovedať

odpoveď | NTC | 16. 3. 2015 11:43

Opuch sánky svedcí o záchyte zápalu v blízkom okolí, je to lymfatická spádová oblast. Imunita reaguje pravdepodobne na vírus. V strucnosti odporúcam olej z trešcej pecene 5ml denne a doplnit vit.D3 2 tbl.po 1000 jednotiek, prípravok Vit.D3 Webber Naturals. Je potrebné stimulovat imunitu, preto sumárna denná dávka D3 2500 jednotiek + A vit. 5000 (z oleja trešcia pecen). Na zvýšenie vylucovania zápalových látok podávat zázvorový caj. Je možné kombinovat s Reishi aj ked Reishi stimulujú skôr kontaktnú zložku imunity (eozinofily), kým D3 stimuluje vnútrobunkovú imunitu. Jódovaný olej môžete pridat súcasne k navrhnutým doplnkom, viac omega-3 nie je problém a doplnenie jódu zlepší funkcnost imunitzy a kontrolu delenia buniek. Na kontrolu delenia buniek je možné využit katechíny – EGCG (zelený caj+resveratrol) odporúcam prípravok EPIQUERCICAN cps. objednáte na stránke benevita(bodka)sk. Môj názor: prícinou týchto netypických ochorení nie je dedicnost ale v mnohých prípadoch neidentifikovatelné vírusy z MMR vakcín. Pre podrobnejšie info bude potrebná konzultácia.

Simona | 5. 3. 2015 20:38

Prosím Vás o radu:ako pripravit mlieko zakvasené doma nepasterizovanou bryndzou?(poradili ste nám).Máme takú bryndzu v mraznicke,ale neviem ako pripravit to mlieko.Olej berieme.S úctou dakujem.

odpoved | NTC | 16. 3. 2015 11:27

Na 2 až 4 litre plnotucného mlieka alebo zmesi 1/2 plnotucného mlieka a 1/2 10% sladkej smotany použit ako násadu 100 g nepasterizovanej bryndze zo salaša. Bryndzu rozmixovat ponorným mixérom v 500 ml a doliat do zvyšného objemu zohriateho na teplotu ruky 35-40 stupnov. Nechat skvasit cca 2 dni, potom rozmixovat, preliat do fliaš a skladovat v chladnicke. Trvanlivost približne 14 dní. Najsilnejšie probiotikum s najširším spektrom baktérií + vitamín K a živé enzýmy. Konzumovat najlepšie ráno nalacno.

AC11 | Tamka | 5. 3. 2015 9:40

Ahojte, urcite mnohi poznate a pouzivate Amazonsku bylinu Vilcacora (Macaci pazur, Uncaria tomentosa), jedna z najuzastnejsich bylin vobec… Ale malokto pozna jeho najucinnejsiu formu AC11, extrakt s 8 USA patentmi a jediny produkt na svete, ktory opravuje poskodene DNA. Jeho ucinky potvrdzuju desiatky medicinskych studii a v USA znie velke uspechy pri mnohych chorobach… AC11 pokracuje ucinkami ovela dalej ako obycajny Macaci pazur, je to cisto prirodna latka, fantasticka na vsetky zapaly, imunitu, energiu a lepsi spanok, klby,…. Tu sa o tom da co to nastudovat a precitat studie a patenty. http://www.energiabhip.sk/n/purple-caps

Lenka | 14. 2. 2015 15:32

Dobry den, pred 2 tyzdnami som zacala brat rybi olej omega 3 s organicky viazanym jodom a zaroven uzivam aj lieky Euthyrox 50 mg(mam znizenu funkciu stitnej zlazy).Zatial to znasam velmi dobre, a citim sa skvele,dokonca som bola na endokr. vysetreni a vysledky sa mi o trochu polepsili. Rada by som vediet, ci je potrebne znizit davku Euthyroxu, nakolko s kombinaciou uzivania 3+HP+I by mohlo dojst k opacnemu effektu – teda k nadbytku jodu. Dakujem Vam za odpoved. S pozdravom Lenka

odpoveď | NTC | 16. 2. 2015 22:14

K nadbytku jódu nedôjde, dávka je primeraná dennej potrebe 150mcg. Okrem toho ak by bol jód v nadbytku, vylucuje sa z tela. Mierny nadbytok nie je problém, avšak nedostatok môže spôsobit mnohé poruchy vrátane hypotyreózy až strumy. Problém môže byt nadbytok externe podávaného hormónu v prípade že už to nie je potrebné, ale v takomto prípade je nutné posúdenie endokrinológom a presné nastavenie, prípadné prehodnocovanie podla výsledkov testov.

Co to moze byt? | trimidka | 20. 1. 2015 19:52

Dobry vecer Prosim vas, co by som mala uzivat?Ked je trosku chladnejsie vonku, tak mi obeleju niektore clanky na prstoch oboch ruk, predtym mi to robilo len na jednom prste jednej ruky a teraz na oboch.Mam to cele strpnute a prejde to asi tak po pol hodinke v teple.Co to moze byt? Mam 56 rokov.Dakujem za radu

odpoveď | NTC | 21. 1. 2015 21:17

Príznaky ktoré opisujete zodpovedajú Raynaudovmu syndrómu. Pomáhajú látky s úcinkom roztahujúcim a uvolnujúcim cievy – napríklad magnézium a vyhýbanie sa chladu. Nerieši to však prícinu ochorenia ktorá nie je známa.

Milan | 7. 1. 2015 15:45

Mam diagnostokvanu anemiu tazkeho stupna, Lab zistenia – nizka hlad. B12- 70 jedn.,Helicobakter, chronicky zapal zaludka,Ake je vase doporucenie,strava , vyzivove doplnky atd

odpoveď | NTC | 8. 1. 2015 21:59

Metylkobalamín (metyl-B-12), kyselina listová, vitamíny A a D (olej z trešcej pecene), probiotické produkty, na prechodné obdobie Chlorella (1 balenie).

rybí olej | Betka | 1. 12. 2014 22:37

Pekný den, obraciam sa na Vás kvôli mojej mame. Má 70 rokov, má vysoký tlak, cholesterol, bola operovaná na vredy, je diabeticka a prednedávnom mala slabú mozgovú príhodu. Môže používat rybí olej? Dakujem Vám za odpoved.

odpoveď | NTC | 2. 12. 2014 7:59

Môže, má pozitívny vplyv na mnohé menované ochorenia.

milena mihalova | 27. 11. 2014 15:36

dobry den,poprosim o radu…..ake prípravky v rámci podpory Mo jej liecby /hypotyreoza na podklade dlt/ Mo zem užívat,beriem euthyrox 150 denne,ale mam pocit,ze Moj stav Ca nijako nelepsi/únava,priberanie,tazka anemia/.vdaka za pomoc

odpoveď | NTC | 29. 11. 2014 20:37

Podla príznakov máte nedostatok hormónu. Vhodné brat omega-3 HP+I a striktne vylúcit konzumáciu potravín s obsahom lepku (chlieb, pecivo, múka, obycajné cestoviny), glutén môže vyvolávat autoimunitnú reakciu poškodzujúcu funkciu orgánu.

Caste nadchy | Silvia | 26. 11. 2014 11:35

Dobry den, rada by som sa s Vami poradila, co by bolo vhodne davat 7 rocnemu dietatu pri akutnej nadche a kasli, pravdepodobne virusoveho povodu (CRP nizke), teplota do 38°C. Taktiez co by bolo dobre davat dlhodobejsie, nakolko dieta castejsie trpi na nadchy. Dakujem. Silvia

odpoveď | NTC | 29. 11. 2014 20:34

Omega-3 HP+D na podporu práce imunity, synergický efekt vit A a D, probiotiká,acetyl-cysteín (solmucol, ACC) alebo kyselinu alfa-lipoovú (doplnky 100-300mg) na zvýšenie hladiny glutatiónu, úprava diéty – obmedzit cukry.

Jana | 25. 11. 2014 12:01

DObry den, som po laparoskopii vajecnikov a histerektomii. poprosim, co by bolo pre mna vhodne ako doplnok na vyzivu kosti, klbov. neuzivam ziadne hormony a ani nechcem, navaly zvladam. dakujem

odpoveď | NTC | 29. 11. 2014 20:30

Omega-3 HP+D, magnézium + kalcium.

candida? | Lucia | 21. 11. 2014 10:33

Dobrý den, Mám 24 rokov a reumatoidnú artritídu. Posledné 3 týždne mám problémy s trávením (hnacka). Stravu som nezmenila (obmedzujem cukor, bielu múku, rastlinné oleje…) , no popri tom mám aj vaginálnu mykózu zelenkavej farby :/ Bolí ma žalúdok, akoby ma aj pálila záha… Mám sa obávat, že v dôsledku oslabenej imunity mám problém s kvasinkami v tele ? Za kým s tým zájst? Akého doktora navštívit? Dakujem za odpoved

odpoveď | NTC | 21. 11. 2014 23:10

Do úpravy stavu úplne vylúcte všetky cukry, chlieb, pecivo,(nielen biele, akékolvek) škroby, ovocie, sladké mlieko. Maximálne 1 banán alebo jablko. Venujte pozornost úprave trávenia probiotickými produktami. Berte olej z trešcej pecene pre zvýšenie imunity, A a D vitamíny zlepšujú prácu imunity aj voci prípadnej kandidóze.

Monika Petrova | 19. 11. 2014 12:39

Dobrý den, mám synceka, má 9 rokov, ktorý je hyperaktívny a podozrenie na celiakiu, Chcem sa opýtat aký rybí olej, elebo co by ste nám odporucili. Mám záujem o olej z trešcej pecene a rybí olej orange. Ako ho dávkovat prípadne kombinovat. Dakujem

odpoveď | NTC | 21. 11. 2014 23:05

V zimnom období je vhodnejší olej z trešcej pecene.

krčová žila | Simona | 18. 11. 2014 12:13

prepácte, zabudla som napísat, že sa mu obcas robia herpesy-opary na perách.

odpoveď | NTC | 19. 11. 2014 8:21

znak slabej imunity, A a D sú klúcové = podávat olej z trešcej pecene 1 lyžicu denne

Simona | 18. 11. 2014 12:11

Dobrý den.Velmi pekne vás prosím o radu pre 13 rocného syna,na urológii mu zistili krcovú žilu v miešku-výrazná varikokéla vlavo.Akú dlhobobú kúru by sme mu mohli dat podla vašich odporúcaní?Bol by vhodný pre neho ako dieta Prolysin-C tablety, v akom množstve? K tomu rybí olej(bez org.jodu alebo lepšie s organickzm jodom? aj KoenzymQ10 a bioflavonoidy? Na gastroenterologickom vyšetreni kvôli nízkemu vzrastu mal v oktobri dobre krvne testy ale predpísali mu Vigantol na podporu rastu.-prosím vás ma to zacat brat alebo odložit a brat najskôr vami odporúcané doplnky kvôli žile? Dakujem.

NTC | odpoveď | 19. 11. 2014 8:19

Odporúcam podávat olej z trešcej pecene pre obsah A a D, oba pôsobia diferenciacne a preventívne na možné prekancerózne stavy, vit. A riadi rast a vývoj orgánov, možno pomôže aj v zlepšení rastu. Krcová žila nemusí znamenat cievny problém, je to neobvyklé, v detskom veku nepravdepodobné aby bolo prícinou upchávanie cievy. Možno bol prítomný nejaký lokálny zápal. Vitamín C stací bežný, vo Vigantole urcite pokracovat bez ohladu na olej z trešcej pecene, dávka D sa len nepatrne zvýši rádovo o 200-500 jednotiek, kojencom sa bežne podáva 500-1000 I.U vit. D denne, ciže žiadne obavy z dávky. Na podporu rastu každé ráno pohár mlieka zakvaseného doma nepasterizovanou bryndzou. Z vlastných skúseností dcéra sa doslova „vytiahla“.

Omega+HP+I | Dominika | 16. 11. 2014 13:36

Dobry den, pred styrmi dnami som zacala brat omega 3 s organicky viazanym jodom a zaroven beriem lieky Euthyrox 25( mam znizenu funkciu stitnej zlazy ), tieto posledne styri dni som zacala byt viacej unavena, neviete mi povedat moze byt ta unava aj z toho, ze mam v sebe teraz nadbytok jodu? Ked som bola prvy krat u lekarky so stitnou povedala mi, ze nesmiete brat ziaden jod… Prosim poradte mi co mam robit, dnes som skusila vynechat lieky a brat len jednu polievkovu lyzicu omega 3+HP+I. Velmi pekne Vam dakujem za odpoved.

Maria Bujnova | 20. 10. 2014 7:34

moze uzivanie warfarinu sposobit pritomnost krvi v okulentnom teste? dakujem

odpoveď | NTC | 21. 10. 2014 20:04

Nemáme informácie z tejto oblasti, všeobecne môže spôsobit krvácanie aj vnútorné.

Phlogenzym | Katarína | 17. 10. 2014 13:56

Dobry den, chcela by som sa informovat ci mozem ako nahradu Phlogenzymu pouzivat pri reum.artritide iba Super Bromelain. Alebo je nutne k nemu pridat aj enzym Trypsín. Dakujem

odpoveď | NTC | 21. 10. 2014 20:06

Áno môžete, potrebné sledovat celkovú enzymatickú aktivitu zvolených doplnkov výživy aby zaistili porovnatelný úcinok.

Klaudia | 15. 10. 2014 9:00

Dobry den, chcela by som vas poprosit o radu, mojej dcerke pred 6 mesiacmi zistili Diabetes 1 typu, berieme inzuliny 3 x za den….mala 18 mesiacov ked sa to prejavilo..chcela by som Vas poprosit moc…nieco na imunitu citala som a kamaratka mi odporucila rybaci olej Va pre deti do dvoch rokov…ci by som jeje mohla kupit ten alebo iny kedze teraz v okt.bude mat 2 roky….a este nieco na ten diabetes..ten cajik ci by mohla diabeticky ked ma 2 rocky..alebo ci je len pre dospelych…a skusime ci by sa nepolepsilo…..dakujem vam krasne..aj za odpoved aj za rady a aj za produkty ake mi poradite…

odpoveď | NTC | 15. 10. 2014 15:53

Prosím neriešte vekové obmedzenie na etikete, je to úradný nezmysel, oleje budu preradené z doplnkov výživy do kategórie potravím a bez akéhokolvek obmedzenia veku ako v mnohých iných krajinách EÚ, tak ako to bolo aj v minulosti. Odporúcam na imunitu denne 1 cajovú lyžicku OMEGA-3 HP+D. Obsah vit. A zabezpecuje diferencovanie imunitných buniek(špecializuje na druh napadnutia organizmu) a vit D aktivuje imunokompetentné bunky, zároven décko stimuluje tvorbu vlastných antigénov a katelicidínov – antibakteriálnych bielkovín. Prípadne ešte nezabúdat podávat súcasne probiotické živé produkty a obmedzit cukry.

Liecba tuhych cyst | Kamila | 10. 9. 2014 16:20

Dobry den, v maji tohto roku mi boli na gynek. prehliadke zistene dve tuhe cysty vo velkosti do 1.2cm a 2,8mm na lavom vajecniku. Lekar povedal ze podla ultrazvuku ide o tuhe pevne cysty lebo sa nezobrazuju ako vaskularizovane. Vraj ide o pravdepodobne endometriozne cysty. Navrhol laparoskopiu ale ja som zatial odmietla ze skusim prirodnu alternativnu liecbu naco ma on vysmial ze na nieco take neveri aby mi pri tuhych cystach pomohlo. Zacala som hladat na internete rozne moznosti liecby. Aj som nasla, aj som skusala. Vyskusala som pit nemenovany caj(asi nazov uviezt nesmiem) slo o caj z rady arjuvedskych cajov na cysty, skusala som uzivat jod, vitam. D a B12, tiez omega3 mastne kyseliny, wobenzym. Proste takmer vsetko naco som pri furfovani internetom natrafila a co si ine zeny pochvalovali a pomohlo im. Mne vsak pri augustovej kontrole u gynekologa podla vysledku nepomohlo nic z toho. Cysty su stale tam a v rovnakej velkosti a ta vycsia sa este o trochu zvacsila. Cize to vyzera ze ako povedal lekar nic ine ako laparoskopia to neodstrani z coho som nesmierne sklamana lebo operacii som sa chcela siloumocou vyhnut ako cert krizu. Preco mi nic nepomaha? Co mam este vyskusat aby to tie cysty aspon zmensilo ak nie odstranilo uplne? Existuje vobec nieco co ich okrem operacii dokaze rozpustit ak ide o pevne a tuhe cysty? Dakujem

cysty | NTC | 10. 9. 2014 23:01

Na uvedené stavy sa odporúca enzymoterapia proteázami: bromelaín a papaín (PHLOGENZYM alebo doplnky výživy) ktoré pomáhajú vo vstrebávaní cýst. Rovnako je dôležité aplikovat jód pre obmedzenie nadmerného delenia buniek a úcinku estrogénov. Odporúca sa aj podávanie vitamínu D3. Jód v anorganickej forme však nemá tieto úcinky, je potrebné podávat elementárny jód transdermálne – cez pokožku, tu už doplnky nebudú stacit. Viac informácií je možné poskytnút v poradenskom centre funkcnej výživy v Nitre.

kaja | 3. 9. 2014 22:32

Dobrý den, mamine /73 r./ bol zistený triple negatívny karcinóm prsníka, zacína s chemoterapiou, chceli by sme nejako podporit imunitu organizmu. Aký je Váš názor na súcasné užívanie chemo a Budwigovej diety? Prípadne akú stravu odporúcate? Dakujem pekne za radu.

odpoveď | NTC | 10. 9. 2014 23:13

Chemoterapia a Budwigovej diéta sa vzájomne rušia, kým chemoterapia imunitu nicí, sírne aminokyseliny s omega-3 napomáhajú k normálnej funkcii a zmene poškodeného metabolizmu rakovinových buniek. Diéta je prospešná, rovnako ako podávanie vitamínu D3 a enzýmov. Minimálne zníži toxicitu chemoterapie a oddiali devastáciu imunity a orgánové zlyhania. Otázka je ci to bude stacit. Výsledok liecby po aplikovaní toxickej chemoterapie je vo väcšine prípadov typický pre mechanizmus úcinku cytostatík: najskôr docasné zlepšenie v podobe pozastavenia rastu alebo zmenšenia tumoru, neskôr agresívna obnova v dôsledku totálnej devastácie imunity po opakovaných cykloch chemoterapie..

fytosoja | zb | 2. 9. 2014 15:12

Dobry den prajem.Mam 52 rokov, som v menopauze. Zacala som uzivat pripravok Fytosoja, kedze mi pomaha odstranit navaly tepla. Chcem sa spytat ci je mozne tento prípravok uzivat dlhodobo. Mam problemy s travenim, zistili mi Helicobaktera. Nerobi fytosoja problem na zaludok?dakujem

odpoveď | NTC | 2. 9. 2014 21:34

Na žalúdok nerobí problém, avšak látky obsiahnuté v sóji s estrogénnymi úcinkami majú zároven goitrogénne úcinky, ciže tlmia cinnost štítnej žlazy. Pri nadmernej konzumácii a za úcasti viacerých podmienok, napríklad deficitu jódu môže vzniknút hypotyreóza – znížená cinnost štítnej žlazy.

Mirec | 23. 7. 2014 20:02

Príznaky ako smäd,casté mocenie hlavne v noci, nekontrolované chudnutie ( zhodil som tak 12 kg za 9 mesiacov, ale upravil som stravu,hlavne vecer), som na sebe nepozoroval. Na rocnej lek.kontr. cukor 14,30.Viem, že to co teraz príde nie je ok, ale denne som vypil 2-3 životabudice ako redbull a pod. Tak tomu bolo aj pred kontrolou asi tak 2 dni.Casto som za volantom hlavne vcas ráno v noci a na dialkové.Upravil som stravu už a ide to dole 1.kontr.12,20 a 2.kont. 8,30.cukor. Nasadili mi aj lieky, beriem pre istotu. Ako som už povedal tie príznaky som zatial nepozoroval na sebe,takže môže to viest k diagn."cukrovka 2.typu"? nájde sa odborník co mi odpovie? Prosím na mail. Dakujem.Miec.

odpoveď | NTC | 24. 7. 2014 7:31

Vyzerá to na diabetes II. – metabolický, relatívne závážny stav. Nutná okamžitá úprava diéty v zmysle obmedzenia cukrov, škrobov a náhrady za tuky a bielkoviny (ketogénna diéta, viac na stránke) + terapeuticky Gurmar na podporu tvorby inzulínu. Diabetes 2.typu je úplne zvládnutelný až na plné uzdravenie. Diétne chyby sa však už nesmú opakovat.

Odpovedať

dieta pri reume | utaninka | 16. 7. 2014 22:57

Dobry den! 1. Je mozne pri liecbe reumy pouzit akykolvek zeleny caj? Trebars aj "popradsky" s broskynovou prichutou? Alebo ide o konkretnu znacku? 2. Pred casom som zacala uzivat tbl. 3-omega nenasytene kyseliny. Nahradia plne rybi olej? Aspon kym ich douzivam. Alebo si mam rovno kupit flasku oleja. Stali ma dost penazi…. 3. Uzivat chlorellu, ci nie? Nazory na roznych strankach sa rôznia. Vopred dakujem za vsetky odpovede.

Odpovedať

odpoveď | NTC | 17. 7. 2014 9:29

Áno akýkolvek zelený caj, nechat maximálne vyluhovat aby sa uvolnilo maximum katechínov (EGCG) a konzumovaný caj bol možno až nepríjemne zvieravo horký, konzumácia po jedle znižuje vstrebávanie katechínov. Vhodnejšie pit medzi jedlami avšak nie na vecer pre nespavost. Kapsle obvykle dávkovo nenahradia tekutý rybí olej, nakolko 1 polievková lyžica obsahuje 2000mg cistej EPA+DHA, porovnávajúci prepocet si spravte podla údajov na balení doplnku, ktorý beriete. Problém býva aj v tom že mnohé kapsle obsahujú polosyntetické deriváty omega-3 s nižšou biologickou úcinnostou. Kludne ich doberte a prípadne zvýšte dávku aby Vám vychádzalo denne cca 2000 mg EPA+DHA. Chlorellu neužívat, železo jednoznacne podporuje zápaly a infekcie, dokázané mnohými klinickými štúdiami. Odhaduje sa že 80-90% prípadov reumy sprevádza skrytá, chronická vnútrobunková infekcia.

Dakujem. | utaninka | 17. 7. 2014 11:30

Dalujem velmi pekne za odpoved. Predpokladam, ze rovnake ucinky bude mat aj spirulina. :-)) Som rada, ze som nasla vasu stranku, kde takto nezistne radite. Pekny den.

lucia | 10. 7. 2014 20:26

Dobrý den. Mám 23r, reumu, ako doplnok stravy užívam Phlogenzym 5tbl denne. Nemám zatial zistenú alergiu na nic. Pri jeho užívaní v dávke 5tbl nalacno, mi bývalo ráno strašne zle, na vracanie, krce v bruchu :(. Dávku som rozdelila, ale mám problém s kombináciou Phlog. a surovej zeleniny. Objaví sa bolest brucha, výrazná plynatost. Ako riešit tento problém ? Dakujem za odpoved

odpoveď | NTC | 11. 7. 2014 8:36

Docasne znížte dávku enzýmov a upravte výživu, tažko strávitelná vláknina s malým množstvom cukrov Vám zrejme robia poruchu trávenia, dismikróbiu. Skúste po užívaní s odstupom konzumovat bielkovinovú poptravu s doplnením malého množstva cereálií (celozrnný chlieb). Bez ovocia, sladkého mlieka a cukrov.

phlogenzym-pankreas-reuma | lucia | 14. 7. 2014 20:12

Dobrý den, dala som na Vaše odporúcanie, no tažkosti trochu prejdú len dopoludnia, resp. bolesti v oblasti brucha sú menšie…ale aj tak ma trápi plynatost a jemné krce pri zjedení akejkolvek potravy po užití 3tbl Phlogensymu ráno nalacno. Môže mi samotný Phlog. robit zle? Alebo to trávenie až tak nevhodne urýchli a vyvolá takú nerovnováhu?

phlogenzym | rena | 25. 8. 2015 9:36

od istej doby mi byva zle pri konzumacii suroveho ananasu, staci uplne maly kusok. kompot nevadi. velmi podobny stav mam po poziti phlogenzymu – obsahuje bromelain, enzym, ktory je tiez v ananase…

lupus? | katarina | 18. 6. 2014 16:02

Dobrý den, bola by som zvedavá co sa dá urobit, ak mám latex vysoký. všetko ma bolí a stále viac a viac, nohy stuhnuté na tvári vyrážky, stála únava málo cervených krviniek. chodím po vyšetreniach, ale zatial mi nikto žiadny liek nevypísal.povedali mi že je to možno lupus a to je všetko.

otázka | ntc | 20. 6. 2014 12:54

Co je to latex?

latex | katarina | 22. 6. 2014 21:31

Dobrý den, mám napísané v zdr záz, nosicka latexu a mám hodnotu v krvi 56. Dr. -ka mi hovorila, to znamená že mám nábeh na reumu.

Dana | 25. 5. 2014 22:51

Dobry den, chcela by som sa opytat co doporucujete na helikobakter okrem antibiotik, dakujem Dana

HP liečba | NTC | 26. 5. 2014 9:09

Probiotiká, nepasterizované fermentované ovcie produkty, kurkuma, chioská masticha.

Re:Mon | NTC | 24. 5. 2014 11:29

alternetívou Phlogenzymu sú proteázy bromelain a papain, napr. Superbromelain

Danka123 | 12. 5. 2014 14:29

Dcérka 28 roc.bolesti hlavy a za ocami s tuhnutím krcneh chrbtice. Stále teploty do 37,5. Vedeli by ste nám poradit. S úctou Daniela

odpoveď | NTC | 12. 5. 2014 21:06

Vykonat testy na borélie, vyzerá to na infekciu ale je možná aj viróza, encefalitída. Zvýšit imunitu vitamínom D (ideálne opalovaním do mierneho takmer nebadaného zacervenania), zaradit probiotiká, najúcinnejšia je nepasterizovaná bryndza, prípadne žincica, obmedzit cukry a laktózu – nefermentované mlieko.

š.ž. | Kaťa | 16. 4. 2014 16:03

Dakujem za odpoved.

Odpovedať

Kaťa | 11. 4. 2014 16:41

Dobrý den, tak odpoved som už dostala u svojho lekára, dostala som sa z hypotyreozy do hypertyreozy – no nechápem, ved ten olej s jodom je vhodný pri obidvoch ochorení. Tak sa pýtam ako dalej….

odpoveď | NTC | 11. 4. 2014 22:37

Pokracovat v podávaní jódu, po perióde prechodného zvýšenia tvorby dochádza spätnou väzbou k normalizácii funkcie.

Numularna dermatitida | Silvia | 2. 4. 2014 9:58

Dobry den, je mozne vyriesit numularnu dermatitidu prirodnou cestou? Dakujem. Silvia

odpoveď | NTC | 28. 4. 2014 22:26

Príciny nie sú známe avšak sú indície – zvýšený výskyt v zimnom období, ciže možný súvis aj s deficitom vit.D. Odporúcam probatórne omega-3 cca 2-4g EPA+DHA a 2-5 tis.I.U vit.D denne, po mesiaci prehodnotit efekt.

Jozef | 1. 4. 2014 21:16

Dobrý vecer. Mám 55 rokov a chcel by som sa Vás spýtat na nezhubné zväcšenie prostaty (BHP). Ktorý z Vašich ponúkaných produktov by ste mi, prosím, najviac odporucili k užívaniu a k prípadnej prevencii pred karcinómom? Za Vašu odpoved Vám vopred dakujem.

odpoveď | NTC | 1. 4. 2014 23:44

Rybí olej s organicky viazaným jódom 1 polievkovú lyžicu denne a súcasne vitamín D3 2000 I.U denne (webber naturals tbl. 100x1000I.U)

š.ž. | Kaťa | 31. 3. 2014 8:59

Dobrý den. obraciam sa na vás s otázkou, že nastali u mna bolesti hlavy cca týžden a tak by som bola zvedavá ci to má súvis s tým, že beriem denne ryb.olej. s organicky viazaným jodom k vôli tomu, že mám zníženú cinnost š.ž. AI ochorenie. Tlak mám normálny, niekedy nižší tep je okolo 62-65. Problém s okom – tlaková bolest a opuch viecka / ocné vyšetrenie je OK /Dakujem.

odpoveď | NTC | 1. 4. 2014 23:46

Na základe uvedených informácii neviem posúdit z akej príciny vznikajú bolesti.

Odpovedať

Viktoria1082 | 15. 3. 2014 22:57

Dobry den, rada by som spýtala, ktorý rybí olej by ste odporucili s vitaminom D alebo bez neho, ktoré doplnky užívat, ktorým sa vyhýbat u 4 rocnej dcéry,u ktorej vyšetrením bol zistený cytomegalovirus, zlatý stafylokok, a autoimunne ochorenie – vytvara si protilátky proti jadrám buniek. dakujem

Odpovedať

odpoveď | NTC | 16. 3. 2014 20:35

Rybí olej z celých rýb, má o 1/3 vyšší obsah omega-3 a k tomu vit.D 1000 I.U. denne pre zlepšenie imunity. Vyhýbat sa železu, chlorelle a sladkostiam.

Odpovedať

Používanie produktov spolu s antikoagulačným liekom Warfarin | zvedavka | 26. 2. 2014 10:08

Pri používaní lieku Warfarín je potrebné dodržiavat diétu s obmedzením prísunu K vitamínu. Pri popise Vašich produktov však nenachádzam údaj o obsahu tohto vitamínu. Dokonca tu nachádzam informácie,ktoré sa mi javia ako protichodné proti iným zdrojom informácií. V sekcii o trombóze uvádzate, že najvhodnejším tukom je olivový olej. Iné zdroje však uvádzajú,že olivový olej je tuk s prakticky najvyšším obsahom K vitamínu,ktorý má vplyv na zvýšenie zrážanlivosti krvi a odporúcajú skôr iné oleje, najmä slnecnicový. Tak kde je pravda?

Odpovedať

odpoveď | NTC | 26. 2. 2014 10:27

Použitie warfarínu nerieši prícinu trombózy, odstránuje len postup následkov ochorenia zabránením zrážania krvi, tento terapeutický postup riešiaci následky považujem za "slepú ulicku" a nevidím dôvod rozoberat s cím áno alebo s cím nie. Zmysel vidím v správnom rozhodnutí sa pre riešenie prícin alebo následkov…

Odpovedať

Silvia | 14. 2. 2014 14:32

Dakujem. Este jedna prosba: cize D3 2000 IU denne a kolko treba toho K2? Výrobok „BIOMIN vitamín K2 + D3“, v jednej kapsuli obsahuje 60 mcg K2 a 10 mcg D3. Je to z hladiska K2 vhodné (dieta ma 23 kg)? A ako dlho je možné (alebo potrebné) oba vitamíny užívat? Dakujem. Silvia

Odpovedať

odpoveď | NTC | 15. 2. 2014 21:10

Poskytujeme len všeobecné informatívne odporúcania, nie individuálne dávkovacie schémy, stránka nie je urcená na liecbu ale na vzdelávanie.

Odpovedať

reuma | Ladislav | 14. 2. 2014 12:23

Dobrý den, poprosil by som o radu. Synovi (7 rokov) zistili reumu v kolenách a bedrových klboch. Zacal brat NAPSYN (už asi 3 mesiace) Stav sa mu zhoršuje a má zacat dostávat Metotrexat. V podstate nam je jasne o co ide, ale chcem sa opytat ci môže brat ako podporný prostriedok organický jód (Olejovita. Má velmi zníženú imunitu a Metotrexat ju ešte viac potlací. Olejovita je primárne urcená na zlepšenie imunity tak preto tá otázka. Syn má zdevastovaný pravý bedrový klb (ylatý stafylokok po narodení)a tým trpí vlastne reumatoidnou artritídou. Naviac má zistenú aj von Wilebrandovu chorobu (lahký stupen. Dakujem za odpoved.

Odpovedať

odpoveď | NTC | 14. 2. 2014 13:44

Nevidím najmenší dôvod výživovo pridávat takmer cistý zdroj omega-6 mastných kyselín, tekvicový olej (49% omega-6, 0,5% omega-3). Nadbytok omega-6 môže skôr posilnit zápalové reakcie a zhoršit stav. Žial mnohé doplnky výživy sa z neznalosti všeobecných farmakologických úcinkov odporúcajú na indikácie, kde môžu skôr zhoršit stav ako prispiet k zlepšeniu. Stav ktorý opisujete je vážny a vyžaduje komplexné riešenie, nie 1 výživový doplnok a aj to ešte kontraproduktívny. Viac v individuálnom poradenstve.

Odpovedať

reuma | Ladislav | 15. 2. 2014 10:26

Za vašu odpoved dakujem. V podstate sme to aj ocakávali. Uvedomujeme si vážnost choroby a preto chceme vediet o všetkých (co najviac)možnostiach ako mu pomôct. V tomto prípade asi menej bude viac, ale nemyslíme si, že Metotrexat a kyselina listová je to všetko ako sa mu dá pomôct. Spomenuli ste individuálne poradenstvo. Ak by sme mohli tak by sme radi požiadali o túto formu. Ako admin pravdepodobne poznáte našu mailovú adresu.

Odpovedať

odp. | NTC | 15. 2. 2014 21:07

Poradenstvo si prosím rezervujte mailom na info@nutraceutica.sk

Odpovedať

Silvia | 10. 2. 2014 0:10

Dobrý den, prosím o radu k problému – zlý vývin zubov. Synovi narástli mliecne spodné zuby úplne v poriadku, ale všetky horné má poškodené (vyrastali pekné biele, ale zakrátko sa zacali drolit), majú hnedasté flaky, zuby sa kazia (hoci sladké nápoje ani sladkosti takmer nejedával), sú citlivé na urcité potraviny (napr. kyslé ovocie) a 2 zuby mu už odumreli. Zubárka vravela, že sa jedná len o mliecne zuby (vraj asi problém s vývinom zubov pocas tehotenstva) a že trvalé môžu byt úplne v poriadku. Teraz má syn 6 rokov, má už 2 spodné trvalé zuby – obidve šestky vyrastené v poriadku, ale zacína mu rást prvá horná šestka a vyzerá, že je takisto poškodená, ako tie mliecne horné zuby. Je možné ešte nejako ovplyvnit kvalitu ostatných trvalých horných zubov? Vopred dakujem za odpoved. Silvia

Odpovedať

odpoveď | NTC | 10. 2. 2014 7:31

Odporúcam zabezpecit denný príjem vitamínov D3 2000 UI a K2. Pôsobia synergicky na ukladanie vápnika v zuboch, K2 presúva vápnik z mäkkých tkanív do zubov, kostí, može tam byt aj dlhodobý deficit K2 vrátane crevnej dismikróbie.

Odpovedať

Zlý vývin zubov | Silvia | 13. 2. 2014 10:14

Dobrý den, dakujem za odpoved. Mám na Vás ešte prosbu, nejaké doplnujúce otázky, aby som v tom mala jasnejšie. Vitamín K2 som našla v jedinom výrobku: „BIOMIN vitamín K2 + D3“, v jednej kapsuli obsahuje 60 mcg K2 a 10 mcg D3. Vitamínov D3 je množstvo (BIOMIN D3 forte 800 IU, BIOMIN D3 400 IU, Generica Vitamín D3 400 IU, Jamieson 400 IU, Pharma Nord, SWISS Kids Chewable 600 IU, WALMARK D3 400 IU…). Tak rozmýšlam, ako to mám skombinovat, aby to bola vhodná denná dávka aj vitamínu K2 aj D3. Navyše ma znervóznujú informácie, že pre deti nie sú odporúcané dávky vitamínu D3 väcšie ako 800 IU. Ešte som našla aj informáciu, že úcinok vitamínu D3 sa precenil a že je podozrivý z rakovinotvornosti (Cervený, Cervená: Liecba výživou, Neografia, 2002). Tak prosím o radu kolko ktorého vitamínu denne užívat a ako dlho. Tiež sa chcem opýtat, ci je tieto doplnky výživy možné užívat spolu tinktúrami z plodov cucoriedky, rakytníka, ciernej ríbezle, arónie, plodníc šampinónu záhradného a húževnatca jedlého (ktoré dieta už nejaký cas užíva). Dakujem. Silvia

Odpovedať

odpoveď | NTC | 13. 2. 2014 16:50

Nenechajte sa zavádzat zmätocnými informáciami, stovky štúdií potvrdili protirakovinové úcinky D3. Dokonca sa ním lieci rakovina vysokými dávkami (stimuluje imunitu)…. Odporúca sa D3 – kojenci 1000 IU/den (podáva sa Vigantol 2 kvapky) to len aby ste boli v obraze ohladom dávky, optimum pre dospelého a deti nad cca 30kg je 2000/den až do prvého opálenia pokožky. Optimum neznamená denné minimum odporúcané WHO… Môžete brat s cím kolvek.

Odpovedať

Zlý vývin zubov | Silvia | 13. 2. 2014 22:08

Dakujem. Este jedna prosba: cize D3 2000 IU denne a kolko treba toho K2? Výrobok „BIOMIN vitamín K2 + D3“, v jednej kapsuli obsahuje 60 mcg K2 a 10 mcg D3. Je to z hladiska K2 vhodné (dieta ma 23 kg)? A ako dlho je možné (alebo potrebné) oba vitaminy užívat ? Dakujem. Silvia

Odpovedať

cytologia | Lucia | 7. 2. 2014 9:54

Dakujem vam velmi pekne za odpoved. Chcem sa spytat a kurkumu by som mohla brat? Aj ta by mohla pomoct? Este by som sa vas spytala moj 9 rocny syn ma nadvahu , stitna zlaza je ok. akym vyrobkom by som mu mohla pomoct?? aby tak nejedol a schudol. dakujem 🙂

Odpovedať

odpoveď | NTC | 7. 2. 2014 10:40

Obmedzte cukry a škroby, viac bielkovín a kvalitných tukov. Z tukov sa paradoxne chudne, za obezitou sú cukry a privela cereálií, škrobových príloh.

Odpovedať

mucinka1 | 7. 2. 2014 9:07

Prosim vas pekne potrebujem poradit mam 30 rokou .nachadzam sa vanglicku brali mi krv a z vysledkou lekar usudil ze mam uzivat sunvit d2000.to je vitamin d.no ja som ho uzivala 3tyzdne a schudla som zneho 3kil . Preboha ako je to mozne ?myslite ze ak vysadim ten vitamin d co som uz aj urobila vcera ze stratenu vahu naberiem spet?pekne dakujem za odpoved .

Odpovedať

odpoveď | NTC | 7. 2. 2014 10:41

D vitamín nemá uvedený efekt, potrebné vyšetrit štítnu žlazu.

Odpovedať

citologia | Lucia | 6. 2. 2014 23:54

Dobry den,prosim vas o radu . Mam 32 rokov a s preventivneho vysetrenia u gynekologa mi zistili citologiu stupen 3 cakam este na hvp vysledok. Ten bude tak o 3 tyzdne. Ale chcela by som si pomoct, rozmyslala som ze by som si nasadila chlorelu. Mam aj oslabenu imunitu na virusi zistil imunolog. Zelezo mam v poriadku to som si dala zobrat krv pred mesiacom, lebo som dojcila necele 3 roky.Prosim vas co z vasich produkrov by som mohla zacat uzivat aby sa stav nezhorsil ale zlepsil. Dakujem velmi pekne za odpoved.

Odpovedať

odpoveď | NTC | 7. 2. 2014 8:05

Odporúcam rybí olej s organickým jódom a vitamín D 2000 I.U. denne – v tele sa mení na hormón a okrem iných funkcií zabezpecuje funkcnost imunity. Jód sprostredkuje zlepšenú fagycytózu a elimináciu patiogénov. Chlorellu na imunitu neberte, narobí viac škody ako úžitku. Zvýšenie príjmu železa = zvýšenie agresivity patogénov a staženie úlohy imunitnému systému aj ked na druhej strane chlorella môže pomôct imunite ale má zároven aj uvedené zásadné riziko. Klúcový je vitamín D, tvorba antibakteriálnych bielkovín a vyzrievanie, diferenciácia bielych krviniek.

Odpovedať

gina | 2. 2. 2014 18:38

Mohla by som sa spýtat? Mám velkú hrcu na hornej strane stehna pri bedrovom klbe ktorá koncí asi v strede stehna.Velmi mi trpne celá noha.Predpokladám že sa jedná o lipóm, nakolko mi už dva vyoperovali a možno aj toto bude nieco také.Ako laik si myslím že mám asi problém s metabolizmom tukov. Mala by som užívat nejaký enzým? Dakujem

Odpovedať

odpoveď | NTC | 2. 2. 2014 21:35

Skúste enzymoterapiu, najmä proteázy bromelaín, papaín a trypsín, prípravky: Phlogenzym, Wobenzym, Super bromelain, dlhodobo v postupne zvyšujúcich sa dávkach (možná reakcia), podmienka užívat nalacno a potom 1 hod ešte nepríjmat potravu, ideálne užit ráno. Na lymfu puškvorec ale len krátkodob, pri dlhodobom užívaní možná toxicita. Synergicky cistiaco pôsobí zázvorový caj.

Odpovedať

Hypotyreoza | Martina | 1. 2. 2014 22:41

Dobrý den, mam 20 rokov a už 3 roky užívam L-thyroxin (50mg). Mám diagnostikovanú autoimúnnu tyreoiditídu. Aj napriek umelým hormónom mam stále príznaky ako suché vlasy, únava, vypadávanie vlasov, bolest svalov. Chcem sa spýtat ci by bolo pre mna vhodné užívanie Lugolovho roztoku ako podpora ku L-thyroxinu. Mohla by som ho užívat napríklad spolu s rybím olejom? Dakujem za odpoved

Odpovedať

odpoveď | NTC | 2. 2. 2014 6:47

Skúste obden 1 kvapku. Viac mailom info@nutraceutica.sk.

Odpovedať

Silvia | 29. 1. 2014 0:13

Dobrý den, prosím o radu k možnostiam doplnenia jódu v strave. Môjmu 6-rocnému dietatu náhodne zistili vyššie TSH 6,62 (norma 0,2-5), volná FT4 16,09 v norme. Sono štítnej žlazy bolo v poriadku. Pani doktorka doporucila zvýšit príjem jódu v strave. Skúšame viac morských rýb, ide to poslabšie, neviem, ci to bude stacit. Chcela som chaluhu hnedú (Laminaria phaeophycae), ale neviem ju zohnat (ani neviem, ako dávkovat). Moja otázka: Ako by sme ešte mohli zvýšit príjem jódu? A mám ešte jednu otázku: dieta má dlhodobo miernu neutropéniu – hranicné hodnoty. Je možné toto riešit rybím olejom? Dakujem za odpoved. Silvia

Odpovedať

odpoveď | NTC | 29. 1. 2014 21:12

Skúste biologicky vasoko dostupnú formu rybí olej s organicky viazaným jódom, cajovú lyžicku denne, užívat po jedle. Na stimuláciu neutrofilov REISHI MRL 2tbl.nalacno do úpravy stavu.

Odpovedať

Doplnenie jódu v strave | Silvia | 7. 2. 2014 12:23

Dakujem za odpoved. Ešte by som sa rada spýtala nasledovné: v letáciku k OMEGA-3 HP+I natural som sa docítala, že produkt nie je urcený detom („Podávanie detom len v odôvodnených prípadoch na odporúcanie lekára.“). Je možné bezpecné podávanie u 6-rocného dieteta? Dakujem. S pozdravom Silvia

Odpovedať

pankreas | janasa | 17. 1. 2014 22:57

Dobrý den, chcela by som sa spýtat, pred rokom som prekonala pankreatitídu, resp. rozsiahly opuch hlavy pankreasu, ktorý mi zatlácal žlcník a zväcšila sa mi aj slezina. Odvtedy mávam casto mierne bolesti žalúdka, resp. pod pravým rebrovým oblúkom, lekári to momentálne neriešia, vraj ked nemám zlé krvné testy. Kúpila som si Omega 3 rybí olej s príchutou citróna, užívam 1x po cajovej lyžicke. Co by bolo vhodné prosím vás užívat a dá sa z toho vyliecit? Mám 30r. Velmi pekne vám dakujem za opdoved a prajem pekný den.

Odpovedať

odpoveď | NTC | 18. 1. 2014 18:31

Odporúcam Pestrec mariánsky a Chanca piedra caj až do úpravy stavu, omega-3 sú vhodné.

Odpovedať

ERIKA BALKOVA | 5. 1. 2014 17:14

chcem sa spýtat da sa vyliecit obštrukcná ventilacná porucha ?

Odpovedať

odpoveď | NTC | 9. 1. 2014 11:57

Áno ak sa podarí odstránit prícina ochorenia. Viac v poradenskom centre v Nitre.

Odpovedať

Nador | Tina | 22. 12. 2013 6:58

Dobry den, mojmu otcovi diagnostikovali nador mocoveho mechura (pozn. je to starsi clovek). Nador bol zachyteny v pociatocnom stadiu. Radi by sme mu nasadili aj alternativnu liecbu. Viete poradit nieco? Rybi olej? Vitamin D? Moze byt tento? http://evitaminy.sk/produkt/176-vitamin-d3-400-iu-webber-naturals. Este nieco? Ake davkovanie, kedze sa jedna o starsieho cloveka. Dakujem za odpoved. Tina

Odpovedať

odpoveď | NTC | 22. 12. 2013 9:10

Vitamín D je urcite správna volba, vhodnejšie vybrat produkty s vyšším obsahom (1000 IU web.naturals tbl.) nakolko dávka 400 IU nepomôže, je potrebné denne podávat od 5 tis. jednotiek a viac. Vyžaduje to však skúsenosti prípadné krvné testy. K tomu rybí olej s jódom 2 až 3 PL denne po jedle. Na zváženie je aj molekulárny jód, viac info o individuálnej aplikácii po prehodnotení anamnézy v poradenskom centre.

Odpovedať

otazka | Tina | 22. 12. 2013 13:50

Dakujem za odpoved. Co sa tyka poradenského centra, tak to si mozem vybrat v casti Regionalni poradci, spravne? V Bratislave nie je ziadne?

Odpovedať

jano | 20. 12. 2013 23:58

Prosím vás o radu. Mám vysoký TK, stále upchaty nos(alergie a po rokoch kvapkania aj stratu cuchu) a problémy s platnickami. Beriem ráno naraz turmerix+msm+1pl oleja z trestnej pecene s vit D. Nie je to vela naraz? Pripadne "nerusia" sa navzájom úcinky týchto doplnkov? Dakujem

Odpovedať

odpoveď | NTC | 21. 12. 2013 20:57

Úcinky sa nerušia, môžete brat súcasne. V rámci diéty znížit cukry a škroby, tiež znížit omega-6 zdroje.

Odpovedať

Ebv vírus | Lucia | 16. 12. 2013 20:20

Dobrý den,chcela by som Vás poprosit o radu.pred mesiacom mi bol diagnostikovany Ebv vírus -infekcná mononukleoza.Dr.mi nasadila atb 4balenia,kolostrum,vysoké dávky c vitamínu,probiotika.po dobrati atb si mám dávat isoprinosine na podporu imunity.mohol by mi robí olej nahradit užívanie liekov na imunitu?este by som mala otázocku týkajúcu sa mojej dcéry,je alergická,plesne,vlhko,roztocenie,s nábehom na astmu sme po vybrati nosnej mandle,s castým podávaním atb kvôli casto sa objavujucom streptokokovi,podávam jej c Vít.kolostrum,na podporu imunity by bol tiež dobrý robí olej?casto sa mi stažuje na únavu a že nevládze,krvné testy mala v poriadku.dakujem za odpoved,Lucia

Odpovedať

odpoveď | Nutraceutica | 17. 12. 2013 8:35

Rybí olej na uvedené stavy nemá podstatný vplyv, pomôže však ukoncit zápalový proces pri astme. Pre stimuláciu imunity je zásadné až klúcové podávanie vit. D 2000 I.U /denne, je to látka meniaca sa v tele na hormón riadiaci imunitu (diferenciácia, vyzrievanie neutrofilov-bojovníkov proti infekciám). V prípade nedostatku vibiottamínu D podávanie isoprinosínu, proík, imunoglobulínov – kolostrum prinesie obvykle len velmi slabé zlepšenie. Odporúcam suplementáciu pre oba stavy.

Odpovedať

Mon | 9. 12. 2013 21:14

Dobry den, chcela by som vas poprosit o radu, otec je po op CA hr.creva, pravdepodobne mts na peceni 🙁 a dnes mu bola podana prva i.v. chemoterapia, zajtra zacina aj per os podavat Xelodu a potrebovali by sme mu posilnit imunitu a podporit GIT proti nevolnosti a nechutenstve. Samozrejme vit. D3, vit. C, zeleninove stavy, nizkosacharidova dieta, horke tekvicky, ostropestrec mariansky-to vsetko sme uz davno nasadili, ale chcela by som mu pomoct hlavne teraz, ked zacal s chemoth. Vedeli by ste mi, prosim poradit, ako a co dalej? Dakujem. S pozdravom, Mon

Odpovedať

odpoveď | Nuitraceutica | 10. 12. 2013 8:34

Chemoterapia samotná spôsobí neutropéniu a výrazne oslabí imunitu, ktorá je klúcová pre úspech v liecbe. Môj názor: opakované cykly imunitu postupne úplne znicia, znicia aj orgány, pripravia podmienky pre rozvoj zhubných metastáz v horizonte niekolko mesiacov. Vit D. podávajte 7000 UI denne, k tomu nalacno reishi 4g biomasy a nalacno proteolytické enzýmy-vysoké dávky. Ostatné opatrenia ktoré uvádzate sú tiež odporúcané a vhodné.

Odpovedať

chemoth. | Mon | 15. 12. 2013 20:10

Co mam rozumiet pod biomasou? A ako viem, ktore enzymy su tie najvhodnejsie? Myslim, na trhu je taaak vela preparatov, clovek sa straca… Ak by ste mi vedel poradit konkretnu znacku, mozte, prosim, do e-mailu.

Odpovedať

odpoveď | Nutraceutica | 16. 12. 2013 13:47

Biomasa je celá plodnica hríbu, zomletá na prášok a tabletovaná, Reishi MRL tbl. Enzýmy: Phlogenzym drg 6-8 ráno nalacno v jednej dávke, o pol hod neskôr užit ešte nalacno Reishi.

Odpovedať

chemoth. | Mon | 22. 5. 2014 18:08

Dobry den, chcela som sa este spytat, ci pri tak vysokych davkach vit.D3 nehrozi hypervitaminoza a teda aj hyperkalciemia a celkove narusenie kalciofosfatovej homeostazy. Dalej by ma zaujimalo, kde sa da zohnat odporucana enzymova th., kedze doteraz som natrafila len na Wobenzym a nie ten Vami spominany produkt. Otcove Erytrocity i HgB su dost nizke a preto Vas prosim i o radu, ako sa ich pocet da zvysit, bo preto denne uziva 1x1zuvaciu tbl. Maltofer(v podstate 100mg Polymaltosum ferricum). I ked jeho hodnoty Fe su nizke(S-Fe je 3,93 a celkova vaz.kapacitaFe je 31,5), ale hodnoty S-Ferritinu vysoke(570), co ma znepokojuje vzhladom k moznej toxicite nadmerneho ukladanie Fe hlavne v peceni 🙁 . Vopred dakujem za odpoved a radu na kazdy moj dotaz 🙂

Odpovedať

odpoveď | NTC | 23. 5. 2014 10:07

Hypervitaminóza D nehrozí, hyperkalcémia už vôbec nie, sú známe prípady len po podaní bolusu viac ako 200.000 I.U jednorázovo! Kumulatívna mesacná dávka 200.000 I.U. je bez rizika. Ak užíva Maltofer, zvyšuje tým agresivitu rakovinových buniek. Neodporúcam, telo priroidzene blokeje vstrebávanie železa v záujme eliminácie ochorenia. Podávaním železa sa ide proti uvedenému prirodzenému mechanizmu obrany…. Pravdepodobne bude prícinou znížených erytrocytov chemoterapia.

Odpovedať

chemoth. | Mon | 24. 5. 2014 10:36

Dakujem velmi, som rada, ze ani ja som sa nemylila, mam rovnaky nazor ako vy, len otec mi neveril a nasledoval pokyny onkologa v th. 🙁 . Prosim vas a tie enzymy, nejaka alternativa Phlogenzymu? Takto, ked mi radite a citam to otcovi, je lahsie pre mna presvedcit ho o nutnosti uzivania urcitych preparatov pri takomto ochoreni. Dakujem.

Odpovedať

dr. budwigová | mirela | 26. 11. 2013 20:17

Dobrý den, chcem sa spýtat na Váš názor na diétu Dr. Budwigovej – lanový olej plus mliecna bielkovina. Ide tam hlavne o kombináciu Omega-3 kyseliny s mliecnou bielkovinou. Je podla Vás vhodnejšie užívat lanový olej alebo priamo Omega-3 kyselinu? Jedná sa o užívanie u 3-rocného dietata s diabetom typu 1. Dakujem

Odpovedať

odpoveď | Nutraceutica | 10. 12. 2013 8:42

úplne postacuje rybí olej, ktorý je pre deti biologicky lepšie využitelný ako lanový. Tucný tvaroh je zdrojom fosfolipidov (cholesterol) ktoré pomáhajú pri metabolizme a zabudovaní, odporúca sa súcasná komzumácia. Izolované mastné kyseliny v potrave nie sú ani ich neriešte, vždy sú viazané na glycerol ako tuky.

Odpovedať

slavka | 19. 11. 2013 10:07

Vy píšete, že vit. D v jednotkach 2-4.000 I.U. denne, ale v lekárni mi povedali, že vit. D sa predáva len v jednotkách najviac 1.000 I.U. denne a viac nie. Znamená to teda, že ak je v jednej tablete tolko tak mám užívat trikrát denne jednu tabletu, aby som dosiahla hodnotu 3.000 I.U. denne? A aký máte názor na vit. D s ovocnou príchutou, má vôbec nejaký úcinok alebo je úcinnejší bez rôznych príchutí? Dakujem za odpoved.

Odpovedať

odpoveď | Nutraceutica | 10. 12. 2013 8:38

Áno užívajte 3 tbl., jednoducho zrátajte obsah v tablete a dávku vyskladajte. Stací užit v 1 dávke, nie 3x denne, vit. D má pomalý úcinok, nemá zmysel deliž dávky pocas dna. Ovocná príchut nemá vplyv na úcinnost vitamínu D, ci už pozitívne alebo negatívne. Je to len korekcia chute.

Odpovedať

Endometriozne cysty na vajecniku | slavka | 14. 11. 2013 9:55

Dobrý den, pred dvoma rokmi som bola operovaná na endometriozu, ktorú mi našli na oboch vajecníkoch a následne som podstúpila operáciu za úcelom ich odstránenia a 6mesacnú liecbu hormónmi, ktoré umelo navodili menopauzu docasnú. Teraz mi bola opät najdená cysta na jednom z vajecníkov s podozrením, že ide o endometriózu. Nemám zatial žiadne tažkosti a menštruáciu mám pravidelnú a som na pozorovaní, ale lekárka mi povedala, že operácií sa nevyhnem lebo sa to inak odstránit nedá. Napriek tomu chcem skúsit alternatívnu liecbu ako postupovat, co užívat, aby tie cysty sa nejako rozpustili alebo sa aspon zmenšili. Je šanca to dosiahnút, aby som nemusela íst zase na operáciu? Liecbu som vtedy znášala dost tažko najmä po psychickej stránke. Dakujem za odpoved.

Odpovedať

odpoveď | Nutraceutica | 14. 11. 2013 14:37

Lekárka zjavne predpokladá že sa ochorenie vráti, je to aj pravdepodobné ak sa nebude riešit prícina. Zmienim sa o poznatkoch týkajúcich sa endometriózy. Je možné že pri tomto ochorení zlyháva mechanizmus kontroly delenia buniek a hlavne mechanizmus kontroly citlivosti receptorov na estrogény. Jód ako element prispieva k zníženiu citlivosti na estrogény, opacne nedostatok (velmi castý) vedie k "hyperestrogénnemu" stavu so všetkými dôsledkami. Odporúcam brat jód viazaný na rybí olej v dávke 2 lyžice denne a k tomu vitamín D 2-4.000 I.U denne, niekolko mesiacov, má antiproliferatívne úcinky. Môj názor: endometrióza nevzniká len tak, treba brat do úvahy možné napadnutie maternice vírusmi, diagnostika ale nie je spolahlivá. Preto ak vit. D rieši celulárnu imunitu, dlhodobo môže prispiet zároven k eradikácii predpokladanej príciny.

Odpovedať

Endometriozne cysty na vaječíku | slavka | 15. 11. 2013 9:32

Aký je rozdiel medzi vitaminom D2 a vitamínom D3? Preco práve D2 mi odporúcate? Dakujem za odpoved.

Odpovedať

odpoveď | Nutraceutica | 15. 11. 2013 22:03

Odporúcam nie D-2 ale 2-4.000, ciže 2.000 až 4.000 jednotiek vitamínu D-3 denne. D-2 je biologicky menej úcinný.

Odpovedať

slavka | 15. 11. 2013 8:43

Tak ano, zdá sa, že máte pravdu lebo ked som bola na vyšetrení u endokrinológa, tak som mala mierne zníženú cinnost štítnej žlazy a lekárka mi povedala, že to môže byt aj z nedostatku jódu v potrave. Skúsim užívat to co odporúcate, dakujem pekne za odpoved.

Odpovedať

Kaťa | 30. 10. 2013 14:02

Dakujem za odpoved a ešte akú má súvis jod a neuropatia a ci neuropatiu nemohlo spustit práve olej z jodom,alebo ci je to spojené AI š.ž. Takže liecenie neprerušovat ?lebo u mna je hlavný problém tie nohy…

Odpovedať

odpoveď | Nutraceutica | 30. 10. 2013 18:07

súvislost asi žiadnu

Odpovedať

š.ž. | Kaťa | 29. 10. 2013 10:17

Dobrý den,beriem stále na striedacku rybí olej a ryb.olej s org.viaz.jodom a chcem vyriešit jeden problém a to,že na zahranicných stránkach o ochorení štitnej žlazy som cítala, že jod u autoimunitnom ochorení š.ž. zhoršuje autoimunitné ochorenie a tak mám z toho zmätok a chcela by som mat v tom jasno. Ešte by ma zaujímalo,ci Turmerix je vhodný pri neuropatií,nakolko sa mi zdá,že kým som ho brala,tak nohy boli lepšie. MSM Vami odporúcané beriem nadalej. Dakujem za odpoved

Odpovedať

odpoveď | Nutraceutica | 29. 10. 2013 10:51

Autoimuniuty casto vyvoláva prítomnost skrytej, chronickej intracelulárnej infekcie, zmutovaných foriem baktérií alebo vírusy. Jód zlepšuje funkcnost imunitného systému, co sa môže prejavit v intenzívnejšej snahe imunity odstránit prícinu ochorenia. Zosilnená imunitná odpoved sa navonok prejavuje ako zhoršenie príznakov ako napríklad zápaly, bolest, únava, opuchy, oslabenie funkcie orgánu. Podobne aj enzymoterapia "otvára" autoimunity a docasne môže zhoršit stav aj ked v skutocnosti rieši ochorenie, uzdravuje. Preto nájdete info o tom že sa jód neodporúca a môže docasne zhoršit stav. Podávanie doplnku je potrebné vždy individuálne prispôsobit schopnosti tela detoxifikovat. Liecba a uzdravenie je casto dlhodobý proces. Turmerix je vhodný aj pri neuropatii, zlepší prekrvenie a blokuje niektoré typy zápalových komponentov.

Odpovedať

tea | 27. 10. 2013 23:16

Dobry den. Mam maleho 3 rocneho chlapceka, ktory ma geneticku poruchuNF1. Na ocnom nerve ma neezhubny nador, zvyseny cholesterol, zvysenu kazivost zubov a problemy s recou:(. Davam mu vitamin d a chcelaby som aj turmeric . Prosim je urceny aj pre tak male deti? Co mu este mozem davat, aby som mu pomohla? Moc dakujem.

Odpovedať

odpoveď | Nutraceutica | 28. 10. 2013 9:54

Odporúcam rybí olej s org.viaz. jódom, 10g denne – omega-3 znižujú expresiu NF-kappaB, biologický zámok odomykajúci zhubné aj nezhubné rakovinové precesy, jód sprostredkuje apoptózu – zánik poškodených buniek. Turmerix by som nepodával s ohladom na vek a možnú väzbu potrebných mikroelementov. Pokracujte v suplementácii vit.D v dávke 2000 I.U denne – vit. D je klúcový v funkcnosti imunity a v prevencii a liecbe tumorov. Kazivost zubov – obmedzenie príjmu cukrov a škrobov, zvýšenie ústnej hygieny. Zvýšený cholesterol prosím neriešte, je to úplne zbytocné, cholesterol je dokonca nevyhnutný pre správny rozvoj nervového systému (ochrana neurónov, vytváranie myelínových obalov) a prevenciu neurodegeneretívnych ochorení. Naopak vyberajte potravu s obsahom cholestrerolu (plnotucné jogurty, maslo, kyslá smotana, tucný tvaroh – sírne aminokyseliny) pre posilnenie regenerácie nervového systému a rýchlejšie napredovanie s rozvojom recových schopností. Velmi by som zvažoval dalšie vakcíny…

Odpovedať

nf1 | Tea | 28. 10. 2013 20:37

dakujem velmi pekne za odpoved. Este som sa chcela spytat, ci existuje nejaka moznost preddavkovania vitaminomD a rybim olejom, kedze odporucane davky su dost vysoke. Dakujem.

Odpovedať

odpoveď | Nutraceutica | 29. 10. 2013 7:30

Predávkovanie rybím olejom prakticky nie je možné, povinné info na etikete vymyslené úradmi "stanovená denná dávka sa nesmie presiahnút" znie až strašidelne a skôr zavádza. Je to círy nezmysel, rybí olej je v prvom rade potravina a dávku je možné prispôsobovat potrebe tela a konkrétnemu klinickému stavu. Vitamínom D je môžné sa predávkovat ale sú bezpecnostné štúdie u dospelých s dávkami 6.000I.U. den po dobu 3 mesiacov bez akých kolvek príznakov predávkovania. Uvádza sa horný denný limit 8.000 až 10.000 I.U den ale sú rôzne schémy, podáva sa aj 60.000-jednorázovo týždenne. Detom sa úplne bežne podáva 1.000I.U. denne, väcším hlavne v zime je adekvátne 2.000/den.

Odpovedať

nf1 | Tea | 29. 10. 2013 9:26

Dakujem vekmi pekne za odpoved.

Odpovedať

Rakovina mandlí | Aja | 20. 10. 2013 9:30

Prajem pekný den pred mesiacom mi vybrali mandle, mala som s nimi len dlhorocné problémy a asi mesiac pred operáciou sa mi na jednej vytvoril aj výrastok tak som sa rozhodla pre radikálne riešenie, urobila som asi svoje životné rozhodnutie aj ked nemám ešte vyhraté lebo na histologii v jednej mandlí potvrdili nález TE Ca tonsil palat. 1. dx T1NoMx, pani doktorka mi potvrdila že nález bol len vo vnútri mandle okraje mandle boli cisté takže vyzerá že nádor sa nestihol rozšírit musím absolvovat Sono krku a o 2 mesiace Sono celého tela co sa mi zdá nekonecná doba beriem zelený jacmen a chlorellu, cítim sa dobre nic má nebolí ale potrebovala by som podporit aj moju psychiku kedže mám malé dieta a je jasné že toto nesmie vediet a tvárit sa pred ním štastne je velmi tažké, len chcem vediet co by som ešte mohla brat napr. Z vašich výrobkov aby som posilnila svoj organizmus a zabránila tvorbe prípadných metastáz dakujem vopred za rady….

Odpovedať

odpoveď | Nutraceutica | 20. 10. 2013 11:42

Pre nemožnost rozpisovat sa budem sa vyjadrovat len v hlavných bodoch. Vyradit chlorellu – železo zvyšuje agresivitu nádorov, obmedzit cukry – aj škroby, obmedzit omega-6 tuky, konzumovat dostatok omega-3 ideálne rybí olej s org. jódom: 10-15 ml denne, vitamín D 4000 I.U.denne (webber naturals), reishi MRL 6tbl ráno nalacno (imunostimulácia) a ešte pred tým pol hodinu phlogenzym 4 tbl nalacno (tiež imunostimulácia. V prípade záujmu pošlite do mailu svoj telefonický kontakt, nejasnosti preberieme.

Odpovedať

terus | 8. 10. 2013 10:57

Dobry den, chcela by som Vas poprosit o radu co by som mala uzivat po radikalnej hysterektomii, ktora bola realizovna po zisteni nadoru na krcku maternice s metastazami do panvovych uzlin. O tyzden zacinam s radio a chemo teraiou, preto by ma zaujimal Vas nazor, co uzivat a comu sa naopak vyhnut. Dakujem za odpoved.

Odpovedať

odpoveď | Nutraceutica | 8. 10. 2013 14:56

Ešte doplním k predošlej odpovedi velmi dôležité opatrenie: vitamín D 5000 I.U./denne (webber naturals tbl. 100x1000I.U – dávka 5 tbl. denne). Vit. d "znovu zapína" utlmené (silent genes) gény pre apoptózu, programovaný samozánik buniek, aby bunky stratili patologickú schopnost neobmedzeného, nekontrolovaného delenia.

Odpovedať

Nutraceutica | 8. 10. 2013 12:55

Odporúcam ráno na lacno enzymoterapiu: Phlogenzym 5tbl + Super Bromelain 2 tbl, možné doplnit 30 min po užití enzýmov ešte na lacno: Reishi alebo Shi-take v tabletách, sú to stimulanty imunity (glykány a triterpény), dalej pocas dna rybí olej s org. jódom 15-20g denne, ideálme ak sa primieša do plnotucného tvarohu a prípadne ešte do tvarohu doplnit mleté lanové semienka (20-30g) pre obsah lignánov. Vyhnút sa doplnkom železa, chlorelle, spiruline, omega-6 tukom a príjmu akýchkolvek aj prírodných cukrov, škroby, chlieb, obilniny len obmedzene, preferovat ryžu – viac o vhodnej diétev sekcii nízkosacharidová diéta. Na vyviazanie volného železa pocas dna Turmerix alebo kurkumu, možné kombinovat s resveratrolom. Je potrebné si uvedomit že každá dávka chemoterapie a radiácie spôsobuje devastáciu vlastnej imunity, ktorá je klúcová v procese liecby tumorov.

Odpovedať

Dlhodobo zväčšené lymfatické uzliny, anémia a Bakerova cysta | Zofia | 28. 8. 2013 0:33

Dobrý den, chcela by som Vás poprosit o radu. Už dva roky mám zväcšené lymfatické uzliny v trieslach. Posledná kontrola ukázala vpravo 3 (najväcšia 27x10mm) a vlavo 2 uzliny. V rovnakom case ako uzliny mi pred dvomi rokmi bola zistená anémia (S-Fe 2.75 umol/l a HGB 91). Bola som liecená Tardyferonom. HGB sa mi upravil pri poslednej kontrole 134, ale pri S-Fe 2.78. Odštavovala som si aj cviklu za úcelom doplnenia železa. Absolvovala som aj rôzne vyšetrenia (gynekologické, rektoskopia, endoskopia, urologické, toxoplazmóza) z dôvodu zistenie pôvodu uzliny,ale nic sa nenašlo. Gynekologicky bol kultiváciou zistený Str.Agalactia, ale podla p. gynekologicky to uzliny nevysvetluje. Navyše pred rokom som si objavila cystu pod pravým kolenom, ktorá bola diagnostikovaná ako Bakerova cysta. Chirurg mi z nej vysal tekutinu, ale velmi rýchlo sa znova naliala. Momentálne mám pocit, že ju už mám aj pod druhým kolenom. Pred rokom som pomerne vela športovala – behala, ciže moje zlé krvné výsledky a cysta pod kolenom bola vysvetlená akože to mám z behania. Behanie som už niekolko mesiacov obmedzila, iba turistika a cysta pod kolenom je stále. Pohybujem sa vela v prírode,a s nejakými klieštami som už prišla do kontaktu. Testy na boreliózu mi však nerobili. Preštudovala som si vašu stránku a zaujala ma súvislost medzi infekciami a podávaním železa spolu s nadmerných príjmom cukru. Je môžné,že v mojom prípade bolo podávanie železa spolu s nevhodnou stravou (bohatou na cukry – mávam strašne velkú chut na sladké) kontraproduktívne a živilo/živí to nejakú infekciu, co mám v tele a lymfatické uzliny na túto infekciu stále reagujú, kedže sú stále zväcšené? A mohla tá infekcia napadnút aj moje kolená, kedže sa mi tam vytvorili Bakerove cysty alebo je Bakerova cysta len ortopedický problém? Aké prípravky by ste mi prosím Vás doporucili? Dakujem velmi pekne za odpoved

Odpovedať

odpoveď | Nutraceutica | 28. 8. 2013 13:29

Podla príznakov ktoré uvádzate je anémia s vysokou pravdepodobnostou zaprícinená prítomnostou chronickej infekcie. Podávanie prípravkov s obsahom železa v takýchto prípadov býva kontraproduktívne a dokonca zhoršujúce celkovú prognózu ochorenia. Prosím pošlite tel. kontakt na info@nutraceutica.sk aby sme záležitost individuálne prekonzultovali.

Odpovedať

Peter | 20. 8. 2013 12:45

Dobry den, mam 55 rokov, asi 10 rokov diagnostikovanu cukrovku 2.typu, uzivam diaprel 1 rano a tritace 2,5 1rano na tlak. Tlak mam V norme, cukor drzim na 6,7, HgA1C 4,6 a cholesterol mam 6,5 (predpisany atorvastatin nechcem brat). Uzivam vas rybi olej nautral 1pol.l. denne a gurmar 3xdenne. Slnecnicovy olej a margariny vobec nekonzumujem. Mam podla Vas sancu ze niekedy vysadim diaprel (mam caste hypoglykemie)? Pripadne ake dalsie opatrenia mam vyskusat? dakujem

Odpovedať

odpoveď | Nutraceutica | 21. 8. 2013 7:36

Diabetes 2.typu (kompenzovaný) je možné úplne vyliecit. Prijali ste správne liecebné doplnujúce opatrenia, v ktorých pokracujte, základom liecby je diéta obmedzujúca príjem cukrov – akýchkolvek, to znamená aj zložitých cukrov – škrobov: cereálií, cestovín, ryže, zemiaky, chleba. V praxi to znamená jedlá bez klasických príloh na ktoré sme zvyknutí. Kalorický príjem orientovat na kvalitné bielkoviny a tuky, takáto diéta sa vo svete lekármi bežne využíva na úspešnú liecbu diabetes 2.typu. Casté hypoglykémie u Vás zrejme vznikajú následkom užívanie perorálnych antidiabetík. Cielom prirodzenej liecby je presmerovat metabolizmus na tvorbu ketónov (spalovanie tukov) a naopak odlahcit pankreas znížením príjmu cukrov, škrobov ktoré sú metabolizované glykolyticky prostredníctvom inzulínu. Viac o špeciálnej nízkosacharidovej (keto) diéte tu: https://www.nutraceutica.sk/sk/nutraceutika_pri_ochoreniach/nizkosacharidova-dieta.aspx Proces zmeny metabolizmu je potrebné aplikovat postupne, hlavnbe v úvode je potrebné pocítat s fyziologickou miernou hypoglykémiou, únavou, pocitom hladu.

Odpovedať

glaukom | Mirka | 5. 8. 2013 20:00

Dobry den, mojej mame 70 r. popri cukrovke a vyssiemu TK zistili zeleny zakal-glaukom, ma yvysoky ocny tlak, diabetus a TK su v sucastnosti v norme. Vraj telu treba dodat beta-blokatory. Zacala uzivat cucoriedkovy sirup ci kvapky. Predtym par rokov uzivala akoze preventivne Anopyrim, co som jej vyhovarala, ze skor to zhorsi a vyvola choroby, ale uverila asi medializacii. Co by ste poradili? Dakujem!

Odpovedať

odpoveď | Nutraceutica | 5. 8. 2013 22:31

Zvýšený vnútroocný tlak je následok poruchy cirkulácie, cievna prícina. Pri diabetes sú velmi casto postihované cievy vrátane ocných ciev. Zákal je degeneratívne ochorenie, k vzniku prispieva najmä kumulatívna celoživotná dávka UV žiarenia dopadajúca na sietnicu a nedostatok ochranných nutrientov. Je potrebné posilnit antioxidacnú ochranu nielen cucoriedkami (antokyánové farbivá, resveratrol, kys.elagová) ale aj inými flavonoidmi a karotenoidmi + rybí olej ktorý pôsobí proti zápalu v cievach a chráni pred degeneráciou. Odporúcané doplnky: resveratrol, luteín, zeaxantín, lykopén, rybí olej, E-vitamín. Podla možnosti antokyány z cucoriedok OK ale lepšie bez cukru (diabetes), ciže vhodnejší by bol extrakt. Najúcinnejšie je kombinovat celú škálu flavonoidov, karotenoidov a rybieho oleja.

Odpovedať

Eva | 28. 7. 2013 19:42

Dobry den, chcela by som sa opýtat co by ste mi poradili, nejaké výživové doplnky a pod.: asi pred 4 mesiacmi mi robili magn. rezonanciu mozgu kvôli bolestiam hlavy, kt.mám od detstva a našli mi v bielej hmote cca 50 drobných lézií, bola som hospitaliz. na neurolog.oddelení kvoli podozreniu na sklerozu multiplex, robili mi rôzne vyšetrenia, aj punkciu mozgovomiech. moku, žiadne ochorenie sa zatial nepotvrdilo, mám 24 rokov, liecim sa na pelovu alergiu a depresiu, z neurolog.tažkostí mám len bolesti hlavy, bývam niekedy unavená,dlho spím.Užívam rybí olej od vašej firmy 1 caj.lyžicku denne. Dakujem za odpoved.

Odpovedať

odpoveď | Nutraceutica | 5. 8. 2013 22:39

Odporúcal by som dlhodobo rybí olej 1 pol. lyžica denne a vit. D 1000 U.I. denne, obe látky zmiernujú zápal a navyše D vitamín stimuluje imunitu k eliminácii možného napadnutia neuronov virónmi (vírusové castice). Odp.doplnok: Vit. D webber naturals 1000 I.U.x 100tbl. a tekutý rybí olej Omega-3 HP natural.

Odpovedať

reumatoidna artritida | Lucia | 17. 7. 2013 14:44

Dobrý den.Chcem sa spýtat aký druh múky je vhodný pre reumatoidnú artritídu.N a internete som našla vela rozporov co sa týkalo pšenice a pšenicnej múky,tak isto kukurice.Chcela by som vediet aké cestoviny môžem a z akej múky by som si mohla piect.Dakujem za odpoved

Odpovedať

odpoveď | Nutraceutica | 5. 8. 2013 22:47

Celozrnná múka je z hladiska výživy vhodnejšia, avšak pri reume by som obmedzoval akékolvek múky – obsahujú glutén a škroby sa metabolizujú cez glukózu, inzulín co pri nadmernej konzumácii zhoršuje zápaly. Alternatívou je dietetický prístup obmedzujúci akékolvek cukry vrátane škrobov, je to tzv.ketogénna diéta (nájdete na stránke) kde väcšinu energetického príjmu tvoria tuky. Ketogénny metabolizmus sám o sebe prispieva k zníženiu zápalov. Záverom: otázka je skôr nie ktoré múky su lepšie ale lepšie je cím menej akých kolvek múk.

Odpovedať

linda | 11. 7. 2013 23:55

Dobrý den, velmi vás chcem poprosit o radu, môjmu 4,5 synovi pred 3 týždnami diagnostikovali Perthessovu chorobu (asept. nekroza hlavice bedrovej kosti), podla tradic. medicíny nielecitelná – že telo sa vylieci samo za 2- 5r, nesmie chodit, kým sa mu klb znovu remodeluje. Prosím , co by ste mu odporucili, aby sa mu obnovilo krvné zásobenie a klb zacal byt znova vyživovaný? Pomohol by rybí olej? Dakujem pekne

Odpovedať

nekróza kĺbu | Nutraceutica | 12. 7. 2013 12:21

Kedže sa jedná o aseptickú nekrózu, jedná sa o reakciu imunity voci spojivovému tkanivu vyvolanú nie je na základe prítomnosti patogénu alebo úrazu ale na základe patologickej reakcie (vakcíny – hydroxid hlinitý, metylortut, cudzorodé bielkoviny). Zlepšit stav by mohlo obmedzenie zápalu podla možností prirodzenými mechanizmami. Rybí olej obsahuje EPA, najúcinnejšiu protizápalovo pôsobiacu omega-3. Odporúcam v konkrétnom prípade 1 cajovú lyžicku spolu s jedlom denne, dlhodobo. Vylúcit prozápalové omega-6 tuky – rastlinné masla, slnecnicový, repkový, sojový, tekvicový olej. Znižovat zápalovú reaktivitu imunity vo významnej miere pomáha diéta s obmedzením príjmu cukrov, samozrejme v tomto prípade adaptovaná na možnosti v danom veku. Viac o podstate nízkosacharidovej diéty si môžete precítat na stránke: https://www.nutraceutica.sk/sk/nutraceutika_pri_ochoreniach/nizkosacharidova-dieta/ketogenna-dieta-lieci.aspx

Odpovedať

Hodzkinov lymfom | Denisa | 9. 7. 2013 15:28

Zdravim Vas, muzovi bol pred piatimi rokmi diagnostikovany hodzkinov lymfom. Od tej doby mal 3 relapsy, ktore boli vcas podchytene, absolvoval chemoterapiu, aj mu odstranili cast pluc. Od minuleho roka uziva Wobenzym (vzdy pri zhorseni stavu ma zvysene zapalove markery) a Cordyceps a je zatial bez relapsu. Kedze je toto ochorenie spojene so zlou imunitnou odpovedou a prekonanim virusovej infekcie, rozmyslala som aj o nejakych prirodnych antivirotikach. Viete mi poradit, co moze este vyskusat? Dakujem za odpoved

Odpovedať

odpoveď | Nutraceutica | 10. 7. 2013 12:12

Velmi silný stimulátor imunity je napríklad Horká tekvicka, ktorá stimuluje obzvlášt vnútrobunkovú imunitu (Th1) ciže aj proti vírusom. Pri uvedenej diagnóze by som však neodporúcal stimulovat imunitu nakolko môže vyprovokovat relaps lymfómu. Proti vírusom by som v tomto prípade uplatnil nešpecifickú metódu ktorá nestimuluje imunitu a zároven spomaluje množenie vírusov, odporúcal by som aminokyselinu L-lyzín v dávke 2-3g denne.

Odpovedať

Lymfom | Denisa | 12. 7. 2013 13:20

Dakujem za odpoved, lyzin vyskusame, len neviem, ci aj u neho je lepsie pulzne davkovanie, alebo pravidlne uzivanie rovnakej davky a este som rozmyslala nad Omega -3 s jodom a tom inozine, co spominate v clanku, kedze sa da aj unas zohnat (tiez s puplnym davkovanim), bolo by to podla Vas vhodne?

Odpovedať

odpoveď | Nutraceutica | 12. 7. 2013 14:05

Pri konkrétnom ochorení nie sú skúsenosti s podávaním inozínu, je to alternatíva izoprinozínu (ISOPRINOSINE). Pulzné dávkovanie a striedanie prístupov je vhodnejšie z hladiska stimulácie imunity.

Odpovedať

Maximiljana | 3. 7. 2013 14:02

Dobrý den, zaujala ma Vaša stránka. Liecim sa na zvýšenú cinnost štítnej žlazy už rok, užívam denne 1x Thyrozol, zo zaciatku bolo dávkovanie 3x denne, neskôr 2x a teraz len jedna tabletka. Už sa cítim celkom dobre, nemám žiadne nežiadúce príznaky, ale stále nemám dobre výsledky krvi a mierne zväcšenú ŠŽ. Cítala som tu na Vašich stránkach, že je možné ŠŽ liecit aj pomocou Vašich produktov. Chcela by som Vás poprosit o radu, ktoré produkty by boli pre mna vhodné. dakujem a pekný den Vám prajem Maximiljana

Odpovedať

odpoveď | Nutraceutica | 3. 7. 2013 17:06

Je potrebné navodit apoptózu zväcšeného tkaniva žlazy pomocou komplexne viazaného molekulárného jódu. Podobný prípad si precítajte v sekci zaujímavosti/môj príbeh. Nedostatok jódu zaprícinuje stratu kontroly delenia buniek a vyústuje v opuch – strumu s možnou tyreotoxikózou. Riešením dôsledkov ochorenia je blokovanie nadmernej tvorby tyreostatikami. Skutocná liecba spocíva v riešení príciny, ciže navodení remisie stimuláciou apoptózy buniek a tým dosiahnutie normalizácie stavu. Viac len v poradenskom centre.

Odpovedať

Maximiljana | Maximiljana | 4. 7. 2013 8:37

dakujem zatial

Odpovedať

autoimunitna tyreotidida | celik | 27. 6. 2013 12:48

Dobry den chcela by som info ohladom užívania OMEGA-3 HP+I natural s org.viazanym jodom ..može sa užívat aj v den odberu krvi na hormony šž?alebo tam ma byt pauza neskreslí to vysledky?

Odpovedať

odpoveď | Nutraceutica | 3. 7. 2013 17:08

Áno môže

Odpovedať

Janka | 13. 6. 2013 11:52

Dobrý den, minulý rok mi diagnostikovali seronegatívnu reum.artritídu.Na vašej stránke som našla, že poriadate prednášky. Rada by som sa zúcastnila prednášky: reum.artritíta protizápalové mechanizmy nutraceutík.Som zo Zlatých Moraviec.

Odpovedať

odpoveď | Nutraceutica | 13. 6. 2013 12:52

Prednášky sa konajú v predajniach zdravej výživy v závislosti od záujmu majitelov predajní a zákazníkov. Individuálne poradenstvo je poskytované v poradenskom centre funkcnej výživy v Nitre. Viac v kontaktoch na stránke.

Odpovedať

Jakubko | Maja | 10. 6. 2013 22:37

dobry vecer ,moj 5rocny syn ma reflux,nabeh na astmu,laringitidy,zatekanie hlienov,a husty hlien v hrdle ktory nejde vykaslat.Berie 1/2roka reischi,cordyceps,spirulinu,v zime Dvit.Bral chvilu ecobec,antihistaminika tie som mu vysadila .pomoze omega3 a kapsule Tor.na odhlienenie?Dakujem

Odpovedať

odpoveď | Nutraceutica | 11. 6. 2013 14:10

Ano pomôže, omega-3 (rybí olej 1 pol.lyž. denne) znižujú tvorbu prozápalových cytokínov, tým mierne oslabujú alergickú reakciu. Je potrebné však použit zároven aj MSM tbl. 1x1000mg denne – stabilizuje mastocyty aby sa nevytváral histamín a Turmerix 1x1cps – skvapalnuje hlieny, detoxifikuje. Spirulinu nepodábvajte železo je rizikové z hladiska posilnenia virulencie patogénov v dýchacích cestách.

Odpovedať

Jakubko | Maja | 11. 6. 2013 20:45

Dakujem za odpoved len neviem co je to MSM a kde to zoženiem.

Odpovedať

odpoveď | Mutraceutica | 12. 6. 2013 7:08

metylsulfonylmetán, MSM tablety 160x1000mg Webber Naturals, majú vo väcších lekárnach alebo zásielkový predaj cez net

Odpovedať

Ostroha | 5. 6. 2013 16:48

Dobry den, vedel by mi pomoct nejaky Vas produkt na patnu ostrohu?. Niekde som sa docital, ze by mohol pomoct zivocisny vapnik (vraj sa nachadza v behoch hydiny). Zatial uzivam Vas produkt OMEGA-3 HP. Dakujem za pripadnu odpoved.

Odpovedať

odpoveď | Nutraceutica | 5. 6. 2013 23:37

Predpokladá sa nadmerná delivost buniek, vznik kalusu. Samozrejme chirurgia problém vyrieši ale môže sa opakovat. Navrhol by som použit organicky viazaný jód na zvýšenie kontroly nadmerného delenia buniek. Z jódu sa vytvárajú v tele jódolaktóny, signálne molekuly zodpovedné tiež za kontrolu delenia buniek. Produkt obsahujúci organický jód: OMEGA-3 HP+I, dávka 1 pol. lyžica denne, vyberte aspon 1-2 balenia, potom prehodnotit stav.

Odpovedať

Pocit studených nôh | Kaťa | 13. 5. 2013 8:21

Dobrý den, Až po opätovného užívania rybieho oleja s organickým jodom mi pomohol s problémom mojich nôh a preto sa chcem spýtat,že ci napriek tomu,že hormony š.ž. boli v medziach normy a aj tak som mala tieto problémy a tiež ci mi postací udržiavacia dávka tohto oleja,alebo ostat pri 1PL,ci nemôže dôjst k predávkovaniu jodom. Dakujem.

Odpovedať

pocit studených nôh | Nutraceutica | 13. 5. 2013 8:39

Po zlepšení stací ako prevencia nedostatku 1 cajová lyžicka alebo brat periodicky 2-3 balenia rocne s prestávkami. Omega-3 sú pre prekrvenie dôležité, preto doplnit suplementáciu obycajnými rybími olejmi, 1 polievkovú lyžicu denne alebo individuálne podla Vašich výsledkov. Prírodný rybí olej je potravina, nemusíte mat obavy z predávkovania. Vyvažuje príjem omega-6 z rastlinných zdrojov.

Odpovedať

Kaťa | 19. 4. 2013 14:44

Dobrý den, Pozrela som sa na Vami odporúcaný prípravok MSM a chcem sa opýtat,že ci môžem ho brat,nakolko už užívam výživový doplnok Versan a ak áno ako ho spolu kombinovat. Taktiež mám k Vám dotaz k rybiemu oleju,že ci tie 2 polievkové lyžice denne,ktoré beriem,nemohli spôsobit zvýšenie cholesterolu na viac ako 8, Dakujem.

Odpovedať

odpoveď | Nutraceutica | 13. 5. 2013 8:46

Ak zvýšite príjem cholesterolu z potravy, ciže teoreticky aj konzumáciou rybieho oleja, je tam však zanedbatelné množstvo, zníži sa jeho endogénna syntéza pecenou, ciže prakticky sa hladina zmení minimálne. Klinicky a pre zdravie významné sú úplne iné faktory – podmienky aby sa cholesterol nemohol usadzovat, nie celkové hladiny. To sú len sekundárne príciny.

Odpovedať

Bezpecnost v tehotenstve pri autoimunitnej thyreoiditide | Nada77 | 18. 4. 2013 23:16

Dobry den mam autoimunitne ochorenie stitnej zlazy, subklinicku hypotyreozu. Liecim sa l-thyroxinom a po pol roku mam konecne vysledky v norme. Pre doplnenie info, mam zaroven celiakiu a nemozem ani mliecne vyrobky. Sucasne sa snazime otehotniet. Kupila som si Omega-3 HP natural, nie na to aby som sa liecila, ale rada by som ho brala v obdobi snazenia i prip. tehotenstva, kvoli zdravemu vyvoju babatka. Chcem sa uistit, ze je pripravok bezpecny v tehotenstve pre dieta, ako i pre mna, t.j. ze mi nerozhadze hodnoty stitnej zlazy. Pred rokom som totiz potratila z tohto dovodu. Uzivala som vtedy fytosoju, aloe veru a prenatalne vitaminy s jodom, nevedela som o negativnych ucinkoch, ani endokrinologicka ma neupozornila. Dakujem.

Odpovedať

odpoveď | Nutraceutica | 19. 4. 2013 13:04

Užívanie rybieho oleja je velmi prospešné pre vývoj dietata, dokonca podla štúdií znižuje riziko predcasného pôrodu, viac nájdete v sekcii nutraceutiká/omega-3/rizikové tehotenstvo. Sójové produkty môžu byt skutocne problematické, obsahujú goitrogény, látky spôsobujúce útlm cinnosti štítnej žlazy, konzumovat velmi obmedzene obzvlášt pri oslabenej funkcii, aj rôzne doplnky ako fytosója. Vitamíny s jódom by nemali byt problém.

Odpovedať

Kaťa | 18. 4. 2013 8:27

Dakujem a ešte mám otázocku : Ten rybí olej nemôžem vymenit za pôvodný,co som brala,teda s jodom ?

Odpovedať

odpoveď | Nutraceutica | 18. 4. 2013 8:51

Pre možnú zníženú tvorbu tyroxínu by bol vhodnejší rybí olej s organickým jódom, odporúcam kontrolu u endokrinológa.

Odpovedať

neuropatia | Kaťa | 16. 4. 2013 16:02

Dobrý den, Po ryb.oleji sa pocit chladných nôh zlepšil,ale mám pocit mravencenia a pálenia nôh a už urcená diagnoza – neuropatia na podklade ochorenia š.ž. o ktorej som už písala. Prosím,co môžem ešte urobit pre zlepšenie zdravotného stavu? Dakujem.

Odpovedať

neuropatia, chladné nohy | Nutraceutica | 17. 4. 2013 8:18

Skúste posilnit tvorbu najsilnejšieho vnútrobunkového antioxidantu – glutatiónu pomocou prípravku MSM – metylsulfonyl metán, dostupný v tabletách (napr. znacka Weber naturals), zacnite s dávkou 1x1000mg denne, užívat kedy kolvek pocas dna, vstrebáva sa velmi dobre. Dávku je možné zvýšit až na 6x1000mg ale zostante pri 1tbl. denne, nakolko má aj detoxifikacný efekt aby sa Vám nezhoršil stav. Postupné zvyšovanie dávky je individuálne, podla toho ako budete znášat. Posilnením tvorby sírnych aminokyselín ochránite nervové bunky pred poškodzovaním (polyneuropatia), rybí olej berte dalej pre protizápalový úcinok. Pocit chladných nôh môže byt aj príznakom nedostatku tyroxínu, konzultujte s endokrinológom akú sú hladiny tyroxínu.

Odpovedať

jano | 24. 3. 2013 15:26

Dobry den. Chcem sa opytat ako to je s rybim olejom a nafukovanim. Mam ulceroznu kolitidu,a ak skonzumujem co i len cajovu lyzicku rybieho oleja, samozrejme popri jedle (plati to aj pre ine oleje – olivovy olej, olej Sachi Inchi) tak ma nafukne a ako keby sa mi zastavilo travenie. Je to sposobene kolitidou? Vyskusal som uz aspon 3 vyrobcov omega 3(kapsuly,olej) a stale to je o tom istom – nafuknutie, zastavene vetry, tazke travenie. Pritom viem, ake dolezite su omega 3 pre zdravie. Preco mi teda robi problem travenie rybieho tuku a aj inych zdravych olejov, ked sa aj odporuca na liecbu nespecifickych crevnych zapalov? Musim teda skoncit pri konzumacii ryb zo supermarketov, kde je obsah omega 3 dost znehodnoteny? Poradte mi prosim, dakujem.

Odpovedať

nafukovanie | Nutraceutica | 26. 3. 2013 20:37

Prosím skúste spolocne s konzumáciou tukov brat tráviace enzýmy, obzvlášt prípravky obsahujúce enzýmy na trávenie tukov – lipázy, u Vás bude problém so strávitelnostou tukov a zrejme aj s vylucovaním žlce.

Odpovedať

Pocit studených nôh | Kaťa | 5. 3. 2013 17:23

Dakujem, rozumiem tomu tak,že nateraz vynechat organický jod a brat,len cistý ryb,olej ?

Odpovedať

pocit studených nôh | Nutraceutica | 5. 3. 2013 21:36

Áno, vyzerá to na zápalový proces, nie nedostatok jódu.

Odpovedať

Kaťa | 4. 3. 2013 17:12

Dobrý den, Bola som odcestovaná mimo SK a tak som vynechala olej s org. jodom. Hormony su v medziach normy,protilátky tiež. Zdalo by sa,že je všetko OK,ale nie je tomu tak. Moje potiaže mám zvláštny až nepríjemny pocit studených nôh, také mrazenie,ale pri tom mám nohy teplé, Otázka :môže byt toto spôsobené tým,že teraz telu chýba jod,ktorý som v zahranicí neužívala ? Dakujem.

Odpovedať

pocit studených nôh | Nutraceutica | 5. 3. 2013 7:35

Pocit studených nôh môže sposobovat porucha prekrvenia kapilár,co vo Vašom prípade nie je pravdepodobné nakolko sa jedná len o pocit a koncatiny nemáte chladnejšie, prícinou môžebyt aj znížená funkcia štítnej žlazy, ak ste brali organicky jód, stav by sa nemal rapídne zmenit ani po vysadení takže nedostatkom jódu by to nemalo byt zaprícinené. Ako možnú prícinu by som uvažoval nad autoimunitnou zápalovou reakciou postihujúcou cievy alebo nervové zakoncenia v koncatinách. Tento typ reakcie sa zosilnuje napríklad po prekonanej infekcii alebo imunostimulácii. Skúste brat 2 lyžice obycajného rybieho oleja denne pocas 2-3 týždnov (pre zvýšenie protizápalového úcinku) a sledujte ci zvýšená dávka navodí ústup príznakov.

Odpovedať

PCO, inzulínová intolerancia | Petra | 1. 3. 2013 12:41

Dobrý den, mám hranicnú PCO a tým pádom to nejako vyzerá na inzulínovú intoleranciu. (moja mamka zomrela kvôli pankreasu, obaja s bratom máme problémy s urcitými jedla pri trávení…) Neviem 4 roky otehotniet (aj ked manželov spermiogram je hranicne nižší…). Lieky mi nechce predpísat ani endokrinológ, ani moja gynekologicka – lebo v podstate vraj nemajú aké, lebo mi "nic" nie je (len hranicne). Nie som obézna, práve naopak, BMI okolo 18,5. (aj brat je štíhly typ, mne hovoria, že som útly typ). Myslíte, že by mi mohol pomôct rybí tuk – omega 3 kys.? Resp., co by by ste mi prosím odporucili, vdaka.

Odpovedať

re: inzulínová intolerancia | Nutraceutica | 1. 3. 2013 14:04

Hlavným patologickým mechanizmom vedúcim k diabetes 2. typu je chronický zápal, ktorý vedie k poškodzovaniu beta-buniek pankreasu, ich úbytku a postupným klinickým prejavom zvýšenej glykémie. Príciny Vašej anamnézy je tatké identifikovat, z rodinnej anamnézy a normálnej hodnoty BMI by som usudzoval nie dedicnoost ani diétne zvyklosti ale skôr prítomnost patogénu, prenos v rámci rodiny, casto môže byt pankreas a tráviaci trakt osídlený vírusmi ktoré jednoducho nemožno laboratórne preukázat, imunita reaguje na prítomnost vírusu zápalovou reakciou avšak po dlhobej chronickej zápalovej reakcii sa zvyšuje riziko poškodenia orgánov. Rybí olej odporúcam ako základný prirodzený protizápalový prostriedok (EPA je protizápalovo najúcinnejšia omega-3), skúste brat cca 2g omega-3, zodpovedá to polievkovej lyžici denne. Protizápalový úcinok púomôže zachovat betabunky pankreasu. Zároven odporúcan vyhýbat sa diete s prevahou omega-6 tukov, ktoré naopak zápalové procesy zosilnujú, viac o tukoch nájdete na stránke. Kontrolovat príjem škrobov a skôr nahrádzat vhodnými tukmi, ktoré energeticky odlahcia pankreas (napr.kokosový olej na varenie).

Odpovedať

Mária Jahnová | 17. 2. 2013 11:03

Dobrý den, zaujíma ma velmi, ci existujú štúdie o tom, aká je vlastne korelácia medzi hladinou cholesterolu v krvi a "jeho ukladaním sa" v cievach. Už asi 7 rokov chodím pravidelne na kontroly hladiny chorlesterolu (Metabolické centrum), sú trvalo nízke, užívam Simvastatín "z dôvodov preventívnych vzhladom na závažnú anamnézu " (obidvaja rodicia…). Opakovane ma pre tieto nízkeho hladiny chceli "vylúcit" z ich starostlivosti. Až kým sa mi nezistili objektívne /USG/ zistené zúženia na karotídach a na srdci. Teda aká je naozaj reálna súvislost medzi hladinou cholesterolu v krvi a AS zmenami v krvi? Budem vdacná za akúkolvek odpoved. S pozdravom Chmelová

Odpovedať

Ukladanie cholesterolu | Nutraceutica | 18. 2. 2013 8:20

Znížený cholesterol ako uvádzate je dokonca rizikový, nebezpecný a skracuje dlžku života. Viac si pozrite v clánku kde je graf s výsledkami japonskej štúdie 40000 pacientov sledovaných 5 rokov na statínoch. Najnižšia miera celkovej úmrtnosti je pri hladinách celkového cholesterolu 6,5! Usadzovanie v cievach nespôsobuje cholesterol ale zápal cievnej steny, oxidatívny stres, nadmerná zrážanlivost krvi a nedostatocná tvorna kolagénu (nedostatok lyzínu). Za normálnych okolností je cievna stena hladká ako "teflónová panvica" a cholesterol sa neusadzuje, neukladá. Statíny bojujú proti cholesterolu, základnej stavebnej jednotke každej bunkovej steny namiesto toho aby vytvárali prirodzené podmienky, kedy sa cholesterol jednoducho neusadzuje. Je to presne opacný prístup – riešenie dôsledkov a nie príciny usadzovania a ešte aj s mnohými negatívnymi následkami. Ludovo povedané "z cholesterolu zlého pána je lepšie vytvorit dobrého sluhu alebo svojho spojenca" ako proti nemu bojovat. V bitke sú vždy obete na oboch stranách. Ako prvú vec by som Vo Vašom prípade prestal so statínmi, ich negatívne úcinky sú dôkladne zdokumentované. Viac o statínoch a spomínanej štúdii tu: https://www.nutraceutica.sk/sk/zaujimavosti/naucne_clanky/statiny_na_zvyseny_cholesterol_nie.aspx Odporúcam poradenstvo výživy, je potrebné posilnit tvorbu kolagénu, vylúcit rizikové omega-6 tuky, znížit oxidatívny stres a kontrolovat zrážanlivost prirodzenými potravinami (rybí olej). Viac v poradenskom centre.

Odpovedať

Nutraceutika | lubka | 2. 2. 2013 14:07

Dobry,chcem sa oitat mam CROHNOVU CHOROBU,AKY OLEJ MOZEM BRAT?

Odpovedať

rybí olej | Nutraceutica | 6. 2. 2013 20:25

Pri Crohnovej chorobe ja najvhodnejší prírodný rybí olej bez príchute alebo v zimnom období prírodný olej z trešcej pecene bez príchute.

Odpovedať

Kaťa | 13. 12. 2012 12:56

Dobrý den Aj napriek opätovnému navýšeniu dávky euthyroxu na pôvodne množstvo sa mi nedarí dostat do pohody – je mi zima a priberám,tak budem rada ak mi v tomto poradite,je pravda,že v lete sa mi darilo úspešne zvládat moje autoimunitné ochorenie za pomoci ryb.oleja s organicky viazaným jodom a je tiež pravda,že som znížila,ale moje telo to tak cítilo. Tak neviem preco sa nemôžem dostat opät do normálu napriek opätovnému zvýšeniu,kde robím chybu v liecbe ?

Odpovedať

Hypotyreóza | Nutraceutica | 13. 12. 2012 13:49

Zhoršenie môže byt zaprícinené obnovením autoimunitnej reakcie poškodzujúcej štítnu žlazu. Príciny vyvolávajúce reakciu je tažké zistit, sú rôznorodé, goitrogény – látky tlmiace štítnu žlazu (sójové fytoestrogény), vírusy, infekcie, zápaly. Pravdepodobne bude nateraz dávka tyroxínu nedostacujúca, preto pocitujete príznaky hypotyreózy, bolo by vhodné vyšetrenie hladiny u endokrinológa a úprava dávky. Z výživy by som odporúcal vyhýbat sa zápalovým tukom, prípadne skúsit lyzín s vit.C – na prirodzené potlácenie aktivity vírusov, vitamín D.

Odpovedať

preductal | Anna Rybarova | 26. 11. 2012 22:02

Vysadili mi preduktal a ja som sa tomu branila. Teraz som rada, pretoze mi zmizol rad tazkosti: kozne tazkosti, problemy s chodzou a dufam, ze odide aj parkinson. Toto vsetko su vedlaj. ucinky preduktalu, ktore sa vyskytuju vzacne, ale mna nasli. Okrem toho uzivam Lokren na setrenie srdca a do roka som dostala cukrovku. Vsetko to tak zapada do seba… ze betablokatory sposobuju cukrovku, ze stupol pocet parkinsonikov vdaka preduktalu.. Prosim, poradte mi, ako sa z toho kruhu dostat. Lekarka mi na zaciatku hovorila, ze nalez mag. rezonancie a CT nezodpoveda nalezu DAT scenu, ktory ukazoval takmer nulovy pohyb neviem coho. Myslim, ze nemam parkinsona a ze lieky ako REQuip modutap mi ho vyrobia. VOpred vam dakujem.

Odpovedať

Nežiaduce účinky liečby | Nutraceutica | 27. 11. 2012 8:13

Úcinná látka Preductalu – trimetazidín blokuje oxidáciu mastných kyselín inhibíciou m-ketoacyl-CoA-tiolázy, predpokladám že tento mechanizmus narušuje metabolizmus mastných kyselín, bunkové steny sa nedokážu reštruktúrovat, obnovovat polotekutý stav, práve mastné kyseliny sú stavebnou zložkou bunkových stien. Výsledkom blokácie trimetazidínu je zrejme porucha receptorovej funkcie a funkcnosti. Nežiaduce úcinky uvádzané ako casté: bolesti hlavy, akinéza – stuhlost pohybu. Skutocne podla týchto mechanizmov môže trimetazidín narušovat CNS a spôsobovat poruchu funkcnosti príznakmi podobnú Parkinsonizmu. Pekne myslený pôvodný zámer ochránit metabolizmus srdca pomocou trimetazidínu, ale zdá sa že tento efekt je úplne znehodnotený škodlivými úcinkami na inom mieste v tele a prináša viac škody ako úžitku. Betablokátory (aj Vami užívaný betaxolol) všeobecne zhoršujú metabolizmus, spomalením energetického výdaja môžu prispiet k metabolickému syndrómu a tým otvorit cestu rozvoju diabetes 2.typu. Ropinirol – uvádzam len úcinnú látku by som už vôbec neodporúcal ani zacat brat, totálne zmení CNS, dôkazom sú caste NÚ: halucinácie, poruchy CNS, edémy, cievne problémy. Po dlhodobejšom užívaní dochádza k zmene citlivosti receptorov a somaticky k zmene osobnosti, strate mentálnej kapacity, strate osobnosti. A to neuvádzam kolko takáto „liecba“ látkou ropirinol 8mg mesacne stojí … (cca 120EUR). Navrhoval by som Vám konzultáciu v por.centre, cez diskusné fórum je pre obmedzený rozsah možné riešit len odpovede na jednoduché otázky, vo vašom prípade je potrebné poznat celkový zdravotný stav.

Odpovedať

Sarlota | 12. 11. 2012 17:23

Som v 20.týždni tehotenstva dlho sa liecim na štruma diffusa teraz mám subklinickú hypertyreózu mám vysoké krvné tlaky som podráždená nervôzna tlaky cítim v ociach liek na hypertyreózu neberem len mi dopegyt vypísali ked sa zvýši tlak najhoršie som z nervozitou mohla by som brat´sedatif PC

Odpovedať

Lieky počas tehotenstva | Nutraceutica | 12. 11. 2012 23:27

Homeopatické lieky brat môžete. Sú bez vedlajších úcinkov.

Odpovedať

zvýšené TSH | Kaťa | 18. 10. 2012 15:28

Dobrý den,obraciam sa na Vás ohladom mojej liecby,6 mesiacov užívam rybí olej s organickým jodom a aj som znížila dávku hormonu o 25 a potom ešte o kusocek. V lete bolo všetko OK a dala som si zo zvedavosti v pondelok urobit laborku a zostala som nemilo prekvapená,že moje TSH stúplo z 1,3 na 19. Teraz,ale neviem ci môžem tento olej nadalej užívat na moje autoimunitné ochorenie. Dakujem vopred za Vašu radu.

Odpovedať

Zvýšené TSH | Nutraceutica | 23. 10. 2012 18:59

Je možné že zníženie alebo vysadenie tyroxínu bolo predcasné, dávka jódu nestacila kompenzovat tvorbu hormónu. Jódovaný rybí olej urcite berte dalej, na zváženie je použitie elementárneho jódu vo forme Lugolovho roztoku. Viac telefonicky alebo napíšte mail.

Odpovedať

martin | 16. 10. 2012 12:54

dobry den, prosim o radu, aky produkt mam kupit, dcera ma 7 rokov od malicka trpi atopickym ekzemom, stale ju svrbi koza, je nervozna, aj ked kozu premastime, za chvilu sa zacne znova svrbiet, doktori to definovali ako atopicky ekzem, chvilami sa to zlepsi , ale v podstate sa nam nedari bojovat so svrbenim,niekde som sa docital ze ekzemy su sposobene necistatmi v hrubom creve, prosim o radu, dakujem

Odpovedať

atopický ekzém | Nutraceutica | 17. 10. 2012 9:22

Odporúcam podávat OMEGA-3 HP pomaranc 1 dezertnú lyžicku denne po jedle. Zároven obmedzit konzumáciu omega-6 tukov (repkový, slnecnicový, sójový) aspon doma, v škole to asi nebude možné. Atopický ekzém zhoršuje dismikróbia criev, dbajte aby dcéra obmedzila konzumáciu sladkostí, pozor na ranajky – sladké mlieko kombinované so sladkými cereáliami môže zhoršit dismikróbiu, rovnako príliš vela mäsa, tažko sa trávi. Konopný olej môžete skúsit kombinovat s rybím, obsahuje protizápalovo pôsobiacu GLA ktorá môže doplnit protizápalové úcinky EPA a DHA rybieho oleja. Konopný o. obsahuje aj pomerne dost omega-6 a omega-3 s nízkou využitelnostou, takže ak sa rozhodnete pre podávanie, dávkujte len cajovú lyžicku denne. Listová zelenina napomáha cisteniu criev.

Odpovedať

Pálenie záhy | Kaťa | 26. 9. 2012 15:06

Dobrý den:Mám malú otázocku. Odkedy som zacala užívat Turmerix ,tak mám pálenie záhy – môže to s tým súvisiet? Dakujem.

Odpovedať

Pálenie žalúdka | Nutraceutica | 26. 9. 2012 23:14

Áno, môže, kapsle neberte nalacno alebo bezprostredne po jedle, skúste medzi jedlami, napríklad hodinu až dve po jedle.

Odpovedať

Kaťa | 21. 9. 2012 12:55

Dakujem, no práve,že som užívala chlorelu a aj železo,lebo som bola anemicka.Preparáty Vami odporúcané som si už zadovážila.Velká vdaka!

Odpovedať

vstrebávanie železa | Nutraceutica | 21. 9. 2012 14:45

Anémiu môže spôsobovat chronický zápal alebo infekcia, kedy pecen vytvára hepcidín na zabránenie vstrebávania železa. Je to obranná reakcia tela. Po odstránení príciny by anémia mala sama ustúpit. Podávanie železa môže len zhoršit stav. Železa je v potrave relatívne dost (celozrnná múka 12mg/100g), väcšinou je problém so vstrebávaním.

Odpovedať

Dobry den | Kaťa | 19. 9. 2012 16:22

Dobrý den úspešne sa liecim rybím olejom s organicky viazaným jodom.beriem už len 25 euthyroxu, pôvodne to bolo 75mg. Bola by som povdacná,keby ste mi poradili ohladom cysty na peceni. Dakujem.

Odpovedať

Cysta na pečeni | Nutraceutica | 20. 9. 2012 20:05

Odporúcal by som detoxifikáciu Turmerix 2x1cps. denne, 1-2 mesiace podla výsledkov, možné doplnit extrakt Pestrec mariánsky alebo mleté semienka. Sírnu aminokyselinu cysteín na zlepšnie tvorby vhútrobunkového antioxidantu – glutatiónu, N-acetylcysteín je dostupný ako volnopredajné tablety ACC long 600mg,alebo ACC 100mg pre deti. Dospelí denná dávka 3x200mg alebo 1x600mg. Neužívajte doplnky so železom, medou, vyhnite sa užívaniu Chlorelly (železo). Olej s jódom pokracujte.

Odpovedať

Monika Časnochová | 17. 9. 2012 9:06

Dobrý den mám 2 rocného syna o od roka máme problém zo zatekajucími soplíkmi a nasledným kašlom. Liecime sa na pneumologi 3 mes sme užívali AERIUS a SINGULAIR po skoncení užívania sme do 2 Týž.dostali kašel tažko sa mu dýchalo tak nas hospitalizovali inhalovali sme Ventolín,Ambrobene a dávali mu kortikoidy lekár povedalže to nemal bakteriálného pôvodu ale alergického. Na alergologii ale deti testujú až od 3 rokov pomohlo by nám zacat užívat rybí olej alebo probiotiká aby sme predchádzali vzniku nejakej alergie ja ani manžel nie sme alergici.Dakujem

Odpovedať

Alergie, kaseľ | Nutraceutica | 17. 9. 2012 20:58

Užívanie rybieho oleja pomáha znižovat intenzitu alergických reakcií mechanizmom zníženia tvorby imunoglobulínov a leukotriénov. Úcinok rybieho oleja je podobný lieku Singulair, ktorý tiež zabranuje tvorbe leukotriénov. Uvedené cytokíny sa zúcastnujú alergickej reakcie a astmy. Pri chronickom kašli je podozrenie na pretrvávajúcu vnútrobunkovú infekciu, pomáha obmedzenie cukrov a sladkého mlieka. Alergické reakcie a hyperaktivitu imunity ešte viac posilnujú omega-6. Obmedzte rastlinné masla a slnecnicový, sójový a repkový olej. Aj ked výrobky deklarujú že obsahujú omega-3, obsiahnutá omega-3 kys. alfa-linolénová je u detí biologicky tažko využitelná a z toho dôvodu prevažujú škodlivé úcinky omega-6. Alergie sú casto vyvolané vakcináciami, vakcíny obsahujú adjuvant, hlinité soli ktoré intenzívne stimulujú tvorbu imunoglobulínov, žial casto až príliš, nastáva Th-2 hyperaktivita a u 50% detí sa objavujú alergie na cokolvek. Dedicnost s tým nemá nic spolocné.

Odpovedať

kašeľ | Monika | 21. 9. 2012 12:37

Tak že je zbytocné aby som mu dávala ten ryby olej? Ok znížim príjem masla a olejov a sladkého ako ste odporucili . Dúfam že to pomôže.

Odpovedať

podávanie rybieho oleja | Nutraceutica | 21. 9. 2012 14:50

V podávaní rybieho oleja by som pokracoval, deti potrebujú EPA a DHA nielen pre vyváženú imunitu ale aj pre vývoj mozgu, ocnej sietnice.

Odpovedať

Crohnova choroba | Braňo | 12. 9. 2012 9:42

Dobrý den, moj 13 rocný syn má diagnostikovanú crohnovu chorobu od 10-tich rokov. V súcasnosti je 1 a pol roka na biologickej liecbe Remicade. Okrem toho užíva Pentasu a kys.listovú, z doplnkov – rybí tuk, železo, vit C a B. Co by ste mi doporucili pre co najdlhšie udržanie remisie ochorenia a dobré vyhliadky do budúcnosti. S pozdravom Brano

Odpovedať

Crohn – odporúčané doplnky | Nutraceutica | 12. 9. 2012 22:48

Odporucil by som kombináciu rybí olej + konopný olej (EPA+DHA+GLA)Urcite by som prestal s doplnovaním železa, je to kontraproduktívne. Ak má anémiu, pravdepodobne sa jedná o anémiu chronických ochorení, tzn. vlastná obranná reakcia tela, zníženie vstrebávania crevnou sliznicou za úcelom lepšieho zvládnutia chronickej infekcie. Viac o mechanizme anémie chronických ochorení si precítajte v sekcii železo. Predpokladá sa že Crohn je sprevádzaný viacerými patogénmi vrátane vírusov.

Odpovedať

Maria | 13. 8. 2012 14:07

Dobry den, prosim poradit, ake produkty by bolo vhodne uzivat pri zvysenom reumatodinom faktore (aj bolesti klbov, ale reumatologom vylucena RA). Dalsi problem su opakovane zapalovove a bunkove zmeny krcka maternice, cysty na vajecnikoch a myomy.

Odpovedať

odporúčania cysty, myómy | Nutraceutica | 13. 8. 2012 15:38

použitia Odporúcam brat pravidelne rybí olej s organicky viazaným jódom, pôsobí protizápalovo a zároven jód zabranuje nadmernému deleniu buniek a tvorme myómov, cýst. Jód rovnako znižuje citlivost tkanín na estrogény, pôsobí preventívne proti vzniku rakoviny. Pokial sú Vaše problémy vážne, alebo budú pretrvávat, navštívte poradenské centrum v Nitre, zvážili by sme možnost elementárneho jódu (Lugol) ktorý sa používa v uvedenej indikácii a bol v zahranicí testovaný viacerými klinickými štúdiami s vysokou úspešnostou.

Odpovedať

Hypotyreoza a Horká tekvička | Katarina | 29. 7. 2012 11:57

Dobrý den, prosím Vás o radu, ci je vhodné pit caj z Horkej tekvicky pri autoimunitnom ochorení štítnej žlazy – hypotyreoze, ktorá podporuje TH1 imunitu. Na stránke Význam rovnováhy Th1/Th2 zložiek imunity som sa totiž docítala: "Z uvedenej spätnej väzby špecializovania Th0 buniek vzniká riziko ak dochádza k nadmernej, neprimeranej a dlhodobej aktivácii jednej zo zložiek imunity. Vzniká tak stav zníženej obranyschopnosti na extracelulárne patogény a zvýšeného výskytu autoimunitných ochorení (prevaha Th1 zložky)" a dalej: "Vedci viacerými prácami demonštrovali fakt že výskyt mnohých chronických, neurologických, autoimunitných ochorení, alergií, rakoviny priamo súvisí s prevahou funkcie Th2 zložky imunity." a teda nie je mi jasné ci pri autoimunitných ochoreniach prevláda Th1, alebo Th2 zložka. Dakujem za odpoved.

Odpovedať

typ imunity | Nutraceutica | 30. 7. 2012 22:00

Pri autoimunitách prvláda Th1 zložka, Horká tekvicka môže zvýšit intenzitu prejavov ochorenia. Stimulácia musí byt vyvážená a postupná, aby sa telodokázalo postupne zbavit vyvolávajúceho mechanizmu (casto skrytá infekcia, vírusy) ale zároven aby intenzita zápalu nepoškodzovala vlastné tkanivá a orgány. V praxi sa odporúca striedat viaceré imunostimulátory prípadne ich kombinovat, užívat nepravidelne s prestávkami. Pri poruche štítnej žlazy je vhodné podávat rybí olej s organickým jódom.

Odpovedať

Nutraceutica | 27. 4. 2012 22:44

Odporúcam úplne vylúcit konzumáciu jednoduchých cukrov, menej sladkého ovocia, sladké mlieko nahradit fermentovanými produktami. Chlorelu neodporúcam pre obsah železa a posilnenie agresivity kvasiniek. Skúste vybrat 1 balenie Turmerix a kombinovat s MSM na dvojitú detoxifikáciu od kvasinkových toxínov. Nápomocný je kokosový olej.

Odpovedať

Pitie čaju | Fero | 15. 4. 2012 19:09

Dobrý den, dlhodobo používam caj Gurmar,ktorý pijem po ranajkách a vecer po vecer-docítal som sa,že je nutné ho pit pocas jedla a potom brat lieky na cukrovku.Prosím poradte,ci úcinky caju sa neznehodnacujú,ked ho pijem po konzumácií jedla,Dakujem

Odpovedať

ladislav | 13. 4. 2012 15:17

Dobrý den.Chcel by som Vás poprosit o radu. Pri poslednej kontrole u kardiológa mi namerali zvýšené hodnoty cholesterolu a cukru. Cholesterol 3.43, z toho HDL 0.71 a LDL 1.20, pricom Glukóza bola 7.84. Ktorý z uvedených produktov by som mal užívat? Dakujem

Odpovedať

Dobrý den | Iva | 2. 4. 2012 15:48

prosím co by ste mi poradili,trpím na tieto ochorenia.Autoimunitne ochorenie-hypotyreoza š.ž.,vysoký cholesterol aj tuky,cysty v prsníkoch. Dakujem.

Odpovedať

Nutraceutica | 29. 3. 2012 20:03

Rybí olej s organickým jódom 1×1 polievkovú lyžicu denne prípadne zvážit Lugolov roztok 2,5% 1-3 kvapky denne, viac info v poradenskom centre.

Odpovedať

Cysty na prsníku | Karolína | 27. 3. 2012 19:08

Dobrý den, ešte raz prosím o radu. Co by ste mi doporucili proti cystám na prsníku. Na lavom mám zhluk cýst (plocha 6,5×3,5mm)a simplexnú cystu (priemer 6mm); na pravom drobnú (priemer 3mm). Dakujem za odpoved.

Odpovedať

Karolína | 22. 2. 2012 19:33

Dobrý den, liecim sa na hypertenziu. Opakovane po polrocnej kontrole mám však zvýšenú hladinu cukru 6,03, Na 137,4 a K 4,46. Tlak a cholesterol sú v norme (120/80; 3,86). Aké nutraceutiká by boli pre mna vhodné. Vopred dakujem za odpoved.

Odpovedať

Odporúčané nutraceutiká | Nutraceutica | 14. 3. 2012 20:31

Gurmar caj – na zlepšenie metabolizmu cukrov a rybí olej na prevenciu aterosklerózy – hrubnutia steny ciev vedúceho k zvýšenému krvnému tlaku.

Odpovedať

betka | betka | 8. 2. 2012 13:12

Dobrý den, môjmu synovi bola diagnostikovaná hyperaktivita s porachami správania. Predpísané lieky znáša zle, preto sa snažím hladat alternatívu. Docítala som sa, že dobre pôsobia omega3MK. Aký máte na to názor a co by ste mi odporúcali. Dakujem.

Odpovedať

Hyperaktivita | Nutraceutiva | 14. 2. 2012 22:30

Omega-3 môžu pomôct, nie však vo všetkých prípadoch. Hyperaktivitu zvyšuje zápalová reakcia a nadmerné dráždenie neurónov, jedenou z prícin býva hyperimunitná reakcia po vakcináciách. Omega-3 zmiernujú hyperimunitnú zápalovú reakciu. Prospešné je tiež podávanie vitamínu B6, prípadne komplexu vitamínov B.

Odpovedať

moj syn | majka turzova | 14. 11. 2012 18:19

dobry vecer chcela by som poprosit o radu. syn je mentalné postihnuty/hydrocephalus/ a ma 17 rokov zacal mat problem s chovanim, vraj oneskorena puberta a psychofarmaka uziva bez vyrazneho efektu. skusam cestu altrnativy. ktory olej by mohol pomoct? dakujem za kazdu radu

Odpovedať

katarina | 18. 1. 2012 11:33

Dobry den, Co by ste mi odporucili na zvyseny cholesterol a precistenie peceni. Dakujem za odpoved

Odpovedať

Cholesterol, prečistenie pečene | Nutraceutica | 3. 2. 2012 13:19

Na precistenie ciev a detoxifikáciu pecene odporúcam TURMERIX kapsle. Bráni usadzovaniu zlého cholesterolu v cievach, poskytuje antioxidacnú ochranu a detoxifikuje tažké kovy, nadbytok železa z pecene.

Odpovedať

prekyslenie | Mirka | 1. 12. 2011 9:17

Dobrý den, chcem sa spýtat, co odporúcate na prekyslenie organizmu. Dakujem!

Odpovedať

prekyslenie | Nutraceutica | 3. 2. 2012 13:23

Dodržiavanie pitného režimu, dostatok vitamínu D pre optimálne vstrebávanie vápnika, hlavne v zimnom období, pravidelný telesný pohyb, obmedzenie príjmu akýchkolvek cukrov vrátane sladenia medom, rastlinnými sirupmi.

Odpovedať

katka | 31. 10. 2011 11:03

Dobrý den, prosím o radu. Ktorý z doplnkov by ste mi odporucili na reumatoidnú artritídu, striedaju sa u mna obdobia kludu a obdobia bolestí klbov a svalov. Dakujem

Odpovedať

reumatoidná artritída – doplnky | Nutraceutica | 2. 11. 2011 21:39

Odporúcal by som doplnky s protizápalovými úcinkami: rybí olej OMEGA-3 HP v dávke 1 polievková lyžica denne, zelený caj – 2-3 porcie denne, zvážit enzymoterapiu Wobenzym 2×5 denne alebo Phlogenzym 2×4 denne(úcinnejší, enzymaticky zameraný obzvlášt na zápaly, obsahuje enzýmy štiepiace bielkoviny – zápalové látky sú bielkovinovej povahy).

Odpovedať

reumatoidná artritída | katka | 3. 11. 2011 20:01

Dakujem Vám za odpoved, mám od Vás rybý olej-pomaranc ale akosi ho nedokážem prehltnút ale za to moj manžel ho už 3 mesiace každodenne po 1PL pojedá už ide do zachvílu do 4.balenia a chváli si ho 🙂 chcem sa opýtat na tie kurkumínové kapsule tie by pre mna neboli vhodné?Ozaj Phlogenzyn som užívala a vobec nezaberal 🙁 zelený cajík pijem odkedy som objavila tu na vašich stránkach jeho úcinky, Dakujem 🙂

Odpovedať

Kurkumínové kapsle | Nutraceutica | 9. 11. 2011 17:24

Kurkumínové kapsle môžu pomôct stlmit zápal, zároven zlepšit prekrvenie. Dalším benefitom kurkumínu je chelatácia – viazanie zápalových látok a tiež volných iónov železa ktoré umožnujú patogénom prevládnut nad eliminacnou schopnostou imunitného systému. Z mnohých lekárskych štúdií je zrejmé že za reumou je chronická infekcia, polymorfné formy baktérií (ci už laboratórne detekovatelné alebo nezachytitelné). Odporúcam skúste 3-4 kapsle denne.